Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mutatnátok példát arra, hogy...

Mutatnátok példát arra, hogy nagymesteri szinten úgy nyert valaki sakkjátszmát, hogy a "királlyal adott mattot"?

Figyelt kérdés

Már ha volt ilyen.

Természetesen tudom, hogy királlyal nem lehet, olyan helyzetre gondolok, amikor a király ellépett egy másik bábu elől és így alakult ki a matthelyzet.


2023. jan. 4. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én azt vettem észre hogy nagymesteri szinten eleve nem szokták mattig kijátszani, hanem már korábban feladja ha látja hogy az állás néhány lépésen belül matthoz vezet.
2023. jan. 4. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

A vesztes Sir George Thomas ugyan nem volt nagymester, csak kétszeres brit bajnok, vállalható mérleggel az akkori világelittel szemben. Hogy mennyire más világ volt még: Wimbledonban negyeddöntőig jutott egyéniben, párosban elődöntőig, és akkora legenda volt tollaslabdában, hogy róla van elnevezve a tollaslabda egyik legnagyobb presztizsű kupája.

2023. jan. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 Hu, ez nagyon durva játék 🤣 köszönöm, ilyesmikre gondoltam.
2023. jan. 4. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!