Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Melyik Fernando Alonso legnagy...

Melyik Fernando Alonso legnagyszerűbb futamgyőzelme?

Figyelt kérdés
2023. jan. 6. 18:25
A kérdező szavazást indított:
2003 Magyar GP
2005 San Marinoi GP
2006 Bahreini GP
2006 Japán GP
2007 Európa GP
2008 Japán GP
2010 Szingapúri GP
2012 Maláj GP
2012 Európa GP
Egyéb, kommentben megírom
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ejj, a legendás 2008-as szingapúri győzelem kimaradt? Minő csalódás...


Ennek hiányában elsőre a két 2012-es, semmiből szerzett diadalát fontoltam meg, de aztán a 2007-es nürburgringi futamra voksoltam. Egy olyan időszakban vállalt be egy nagyon tökös manővert pár körrel a verseny vége előtt a biztos második hely és az azzal járó nyolc pont helyett, amikor alig-alig láthattunk igazi kerék-kerék elleni csatákat, még a középmezőnyben sem.

2023. jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A 2024-es Abu Dzabi nagydíjon aratott győzelme a kedvencem, amikor a tizedik helyről rajtolva, a második helyen haladva három körrel a vége előtt összeütközött a végig magabiztosan vezető Oconnal, ennek köszönhetően pedig legyőzte a végig a középmezőnyben autózó Lando Norrist a VB címért folytatott küzdelemben.
2023. jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Szerintem egyértelműen a 2003-as Magyar. Azért mégiscsak az volt az első siker.
2023. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 2005-ös san marinói nagydíj. A mezőny hátsó traktusából rajtoló Schumacher az első boxkiállása után teljesen megtáltosodott, a köridejeivel másodperceket vert mindenki másra (Schumi leggyorsabb versenyköre 0.8 másodperccel volt gyorsabb, mint a második leggyorsabb Buttoné, és 1.3-mal gyorsabb, mint a negyedik leggyorsabb kört futó Alonsóé), úgy előzgette az embereket, mintha csak lekörözöttek lennének, és az utolsó boxkiállása után megérkezett a versenyt vezető Alonso nyakára. Arra a totális vehemenciára, amivel Schumi Alonsót támadta a fennmaradó 12 körön keresztül, nincsenek szavak, minden ujjamról lerágtam a körmöm. Nem hittem volna, hogy Alonso bírni fogja cérnával, de kifogástalanul kivédekezte az öreg összes támadását és semmi vezetői hibát nem vétett. Hogy sportteljesítmény szempontjából is a legnagyobb volt-e, abban nem vagyok biztos, de hogy a legikonikusabb győzelme ez volt, az tuti. Itt történt meg az "őrségváltás", a Schumacher-dominancia szimbolikus lezárása, ezzel a versennyel mutatta meg Alonso, hogy az elkövetkezendő időkben kit fognak számon tartani a mezőny legerősebb versenyzőjeként.
2023. jan. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Na de tényleg, ahogy írják is, lehet, hogy még bővülni fog a lista. Ha a 40-es évei közepe felé járva még futamokat nyerne, az már önmagában elég nagy szám lenne.
2023. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is 2008 Singapore GP :D
2023. jan. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
2007 Európa GP.
2023. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2010 TOckenheim és 2008 Crashgate között vacillálok.
2023. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

4


Azt a futamot, ha nem szarik be a McLaren, Kimi úgy megnyeri, mint a huzat. De tény, hogy a mezőny végéről felkapaszkodó Schumit "szépen" blokkolta egy olyan korban, ahol kb. lehetetlen volt előzni.

2023. márc. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

"Azt a futamot, ha nem szarik be a McLaren, Kimi úgy megnyeri, mint a huzat."

Azért ezt egy kicsit erős kijelenteni úgy, hogy Kimi tulajdonképpen csak néhány kört teljesített a versenyből (de az tény, hogy a következő két futamot pole-ból megnyerte - de el is kapta a fonalat a McLaren tempó ügyileg)

Egyébként pedig semmit nem von le Alonso teljesítményéből, hogy Imolában akkoriban nehéz volt előzni. Ott, akkor, Schumacher felzárkózása során ebből semmi nem látszott - a többieken úgy ugrott át, mintha lekörözöttek lennének (pedig ők se voltak kutyaütők, például a harmadik helyre kvalifikált Button).

2023. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!