Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Forma-1-ben a Kínai nagydíjat...

Forma-1-ben a Kínai nagydíjat miért nem rendezik meg idén sem és miért nem pótolják más futammal sem?

Figyelt kérdés

Ugye az ismeretes, hogy az elmúlt 3 év után eredetileg idén is törölni kellett a futamot a kínaiak szigorú COVID-korlátozásai miatt. Még november környékén írtak róla. Azonban pont miután törölték a futamot, a kínaiak is feloldották a covid-lezárásokat, tehát ezektől elméletileg megrendezhetővé vált a futam, az akadály elhárult, úgy volt, hogy vissza is teszik a naptárba.

Ehhez képest a napokban kiadott hivatalos F1-es versenynaptárban nincs benne, és másik futam sincs (így áprilisban 4 hetes szünet lesz).


Valaki tudja esetleg, mi az oka, hogy annak ellenére, hogy elméletileg megrendezhető lenne már, mégse rendezik meg? vagy más helyszínnel se próbálják meg (azt is pedzegették)? Csak ennyit írnak, hogy nem pótolják.

Esetleg a csapatok könyörögték ki, hogy ne legyen mert már így is túl sok futam van egy évben?



2023. jan. 20. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Egy futam szervezése nagyon hosszú és költséges folyamat. Ha a szervezők nem látják biztosnak a futamot neki se kezdenek a szervezésnek. Sajnos a covid tombol éppen az országban. A szervezést már el kellett kezdeni és így döntöttek. Én is sajnálom mert szeretem azt a pályát, de ez van. Így is nagyon hosszú a naptár.
2023. jan. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
93%
Részben az az ok, amit az 1. írt. Illetve véleményem szerint az akadály egyáltalán nem hárult el, sőt. Amilyen járványhullám van most ott, szerintem szabályoktól függetlenül semmiképpen sem akarják ott megtartani a futamot. Ne felejtsük el, hogy a korlátozásokat kizárólag politikai okból szüntették meg, járványügyi szempontból sokkal inkább indokoltak lennének, mint eddig bármikor. Egyszerűen túl nagy a kockázat, a résztvevők érdekeinek is jobban megfelelt, hogy lefújták. Ha túl sokan kidőltek volna, annak hosszabb távú hatása is lett volna a sorozatra.
2023. jan. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Akinek egy kis esze van nem megy most arra!

És amúgy meg mit gondoltál, hogy működik egy F1 futam megszervezése? Kínában kiadnak egy rendeletet hogy korlátozásoknak vége, az F1 szervezői olvassák az origót, meg az indexet, aztán már csomagolnak is, hogy akkor irány Kína? :DDDD

2023. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

A kovid komoly probléma, aztán jöttek a tüntetések és politikai zavargások, az F1 pedig azt mondta, hogy akkor köszönöm nem.

A többi helyszín meg valószínű, hogy nem tudott fizetni. Sok pályával voltak tárgyalások, tehát szándék volt a pótlásra. Kína 50 millió dollárt fizetett volna a futamért, a többi helyszín talán ennek a 10%-át sem tudta volna megfizetni. Ingyen meg nem mennek sehova.

2023. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit fizetnek a kincsák, hogy fenntartják nekik a helyet.
2023. jan. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Leírom megint, Kína fizetett VOLNA 50 milliót, hogy rendezhessenek futamot. Nem fog megtörténni, Kína nem fizet egy fillért sem, mert nincs futam. A többi ország vagy nem akarja, vagy nem tudja kifizetni a rendezés díját.
2023. jan. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!