Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » F1. Miért vált az Aston Honda...

F1. Miért vált az Aston Honda motorra?

Figyelt kérdés

A mercivel régóta együttműködnek, a partnerség túlmutat az F1-en is, hiszen Stroll és a Mercedes együtt irányítják az utca részlegét az Astonnak.


Mi van a háttérben? Miért fordíthatott hátat Stroll egy ilyen kívülről előnyösnek tűnő partnerségnek?


2023. máj. 24. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem is meglepett a váltás, ami most inkább tűnik visszalépésnek, mint sem, de várjuk ki a végét.

Stroll ízig vérig üzletember, simán el tudom róla képzelni, hogy hosszútávon nem akar a mergától függeni. Másrészt a japánokat sem írnám le, és nálunk amúgy is azt éreztem, hogy elkapkodták az F1-ből való kilépést, most pedig szeretnének mielőbb visszakerülni a pezsgésbe. Ezt elősegítendő pedig egy olyan ajánlatot gurítottak az AM elé, ami kvázi visszautasíthatatlan, mind anyagilag, mind szakmailag.

Szóval lehet itt téziselni, de a váltás valódi okát valószínűleg csak nagyon kevesen ismerik.

2023. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilván kapak egy jobb ajánlatot. Hogy milyen szempontból jobb, azt meg ők tudják.
2023. máj. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 qkker1 ***** válasza:
100%
Mert így gyári támogatást kapnak a Hondától, nem ügyfélcsapat lesz.
2023. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

ahogy #3-as írja. a Honda a közelmúltban bebizonyította, hogy képes versenyképes motorokat szolgáltatni, és az Aston így kiemelt ügyfelük lehet, míg ugyebár a Mercinek az F1-ben mindig a saját gyári csapata lesz a fő

(persze elsülhet a dolog úgy is, mint az előző évtizedben a McLarennel)

én inkább a Hondát nem értem (nemcsak most, hanem kábé semmikor). gyári csapatként leszerződtettek egy tervezőzsenit és megfinanszírozták egy világbajnok autó megalkotását, aztán mire a pályára lépett a kocsi, ők már nem voltak az F1-ben

aztán visszatértek motorszállítóként, és mire beindult a szekér és bajnok lett a motorjukat használó csapat, megint a kilépés mellett döntöttek. másfél évre rá bejelentik, hogy ismét visszatérnek. szóljon, aki ezt érti, mert én nem.

2023. máj. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyári csapat lesznek. Olyan autót terveznek, amilyet akarnak. Jelen állás szerint minden a gyári Mercedesnek készül, és az adott elemek köré építik az Astont. De 2026-tól minden úgy készül, ahogy ők akarják. Az egész hajtáslánc nekik készül majd, és ehhez illeszkedik majd a saját új váltójuk, és a többi elem is kompatibilis lesz. Így a leghatékonyabb autót tervezni.
2023. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!