Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Esteban Ocon miért indult el...

Esteban Ocon miért indult el betegen a versenyen? Illetve miután rosszul lett, miért nem állt ki azonnal?

Figyelt kérdés

Fel nem foghatom, hogyan lehet képes valaki, aki annyira rosszul van hogy belehány a saját sisakjába, még utána több mint egy órán át versenyezni. Miért nem adta fel, mint Sargeant, ha ennyire rosszul volt?

Meg kezdjük ott hogy miért áll rajthoz ha beteg? Aztán ha mégis rajthoz áll, miért nem megy ki a garázsba és áll ki a futamból ha érzi hogy hányingere van? Aztán ha mégse áll ki, mert teszem azt hirtelen lesz rosszul, akkor legkésőbb miután megtörtént a baj és belerókázott a saját sisakjába, akkor miért nem állt ki legkésőbb ezután? Állítólag két körön át hányt folyamatosan, mindezt a verseny első harmadában. És mégsem állt ki, hanem utána telehányt sisakban vezetett még vagy 40 kört.

Meg az is fura, hogy utána volt még 2 kerékcseréje legalább (mert ugye kötelező volt), a csapatot se értem, észre se vették kerékcserénél hogy a pilótájuk sisakjából folyik a hányás? Nem hallják a rádióban hogy rosszul van?

Mondjuk Russellt, Strollt, Albont se értem, ők meg el akartak ájulni. Azt még megértem hogy Alonso miért maradt versenyben mert neki "csak" égett az ülése, de hogy aki rosszul van, meg az ájulás kerülgeti, miért nem áll ki ilyenkor, azt nem értem... Most ha elájul az autóban, vagy nem lát/nem kap levegőt a hányástól, akkor lehet meghal mert 300-zal beleszáguld valakibe vagy a falba.



2023. okt. 10. 01:03
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Fanatikus.
2023. okt. 10. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván versenyezni vannak ott, ilyesmiket megpróbálnak túlélni, elvégre az autóversenyzés elitjeiről van szó. Sargeant sem akart igazából kiállni, a csapat szólt rá, hogy "nem ciki ha kiállsz". Meg őnála tk. mindegy, hogy az utolsó helyen célbaér-e vagy sem, míg Ocon azért pontokért harcolt.


Engem meg inkább az lep meg, hogy ahhoz képest, hogy milyen rosszul voltak a végére a versenyzők, olyan nagy hibákat, kicsúszásokat nem igazán lehetett látni. Egyedül Alonso sóderezett egyszer a futam közepe környékén...

2023. okt. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az a sisak viszonylag jól szigetel, nem nagyon folyhat ki belőle semmi alul. Nem is telehassal ülnek be, energiaszeletet vagy banánt vagy hasonló könnyű ételeket esznek a futam előtti étkezésen. És a tűzálló maszk fel is szívja jó részét. De bizonyára így sem volt túl kellemes vezetni.
2023. okt. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Asszem amúgy sokévvel ezelőtt Webber is behányt egyszer futam közben, de neki gyomorrontása volt épp. :D
2023. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Mert az F1 abszolút csúcskategória. Olyan versenyszellem van bennük, amit átlag halandóként nehéz elképzelni. Ha egy kis esély is adódik rá, hogy nyomják és pontokat szerezzenek, akkor meg fogják tenni. Azzal, hogy Ocon kiállás helyett inkább kibírta, szerzett 6 pontot, ami az idei Alpine-nal komoly eredmény.

Egyébként ilyen helyzetben nem ájulsz el egykönnyen. Ha egy 300-zal száguldó gép irányítását kell a kezedben tartanod, a szervezeted minden tartalékát mozgósítja, hatalmas mennyiségű adrenalin tombol benned. Sokkal inkább utólag, a stresszhelyzet elmúltával, a kocsiból kimászva jön elő, hogy mennyire rohadtul megterhelő volt az egész.

2023. okt. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!