Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Melyik régi F1-es csapatot...

XXX540 kérdése:

Melyik régi F1-es csapatot hoznád vissza és miért?

Figyelt kérdés
Én a Jaguart, Arrows, Jordan, Minardi :)
2023. nov. 5. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazából bármelyiket, minél több csapat lenne annál jobb, annál több pilóta kaphatna ülést. Remélem Andrettiéknek sikerül.
2023. nov. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2025-től lesznek talán, és ha jól tudom 2026-tól az Audi is jelen lesz
2023. nov. 5. 17:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Háát...

Bírtam a Minardit olyan szempontból, hogy ők tudták, mi a versenyszellem és kitartás, nem úgy voltak, mint később sok autógyártó, akik ha néhány évig nem ment a szekér, szedték is a sátorfájukat. Annak viszont nincs sok értelme, ha mindkét ülést fizetős féltehetségeknek kell adni, különben csődbe megy a bagázs.

De amúgy én is remélem, hogy Andrettiék be tudják indítani a bizniszt. Már csak azért is, mert pengeélen táncol az F1 azzal, hogy csak tíz csapat van. Nem lehet tudni, mikor üt be a krach, és a legutóbb becsődölt Manorra sem sikerült vevőt találni - ha kicsivel korábban nem csatlakozik a Haas, már csak kilencen lennének.

2023. nov. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jordan :) Tetszett a szép citromsárga színűk. Meg a Sauber se volt rossz azzal a türkizkék-zöld Petronas színnel.
nov. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jorden nekem is. Én is imádtam a színűket.
nov. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Maximum 13 csapatból állhat a mezőny (26 autó), annyinak van hely a boxutcában, régen se volt igazán több, és így az FIA is ennyiben maximalizálta a szabályzatban.

Az Audi érkezésével még nem fog bővülni a mezőny, mert az Alfa Romeo kilépése után ők fogják átvenni a Saubert. Az Andretti viszont jogelőd nélkül a nulláról építkezik, tehát velük viszont már lesz bővülés, így pedig már csak 2 csapatnak maradna hely.

Én klasszikusabb korszakban gondolkodnék, főleg egykor sikeresebb csapatokban, talán a Lotus (bár ők néhány éve ugye tényleg újra itt voltak), esetleg még Tyrrell.

Az viszont érdekes, hogy miután a Mercedes megvette a Brawn-t, és utána kijátszva a csapatfőnöki székbe is Wolffot ültette, Ross Brawn nem akarta a nulláról újraépíteni a csapatát, pedig ugye kifizetődő lett volna, hiszen a sikeres mérnöki tapasztalata nem csak anno a Ferrarinál volt nyerő, hanem új csapat ellenére a Brawn-nak is egyből VB-címet hozott!

nov. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"régen se volt igazán több"


Valamikor a 80-as évek vége - 90-es évek eleje környékén 18 csapat is volt!

nov. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ha még mindig Bernie Ecclestone kezében lenne az F1, akkor valószínűleg már bővült volna a mezőny, mert Ő csak anyagi nehézségek árán engedélyezné a “csapatbérlést”, egyszerűbb indokkal nem! Például Vijay Mallya számára csak egyszerűen érdektelenné vállt már a Force India, így mikor anno Racing Point lett belőle, Ecclestone meg is jegyezte, hogy ha ugyanígy Lawrence Stroll az Ő idejében akart volna saját csapattal belépni az F1-be, akkor Őalatta a nulláról kellett volna építkeznie!
nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!