Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Melyik forma1-es világbajnokna...

Melyik forma1-es világbajnoknak volt a legkevesebb futamgyőzelme abban a pillanatban, amikor egyszeres világbajnok lett?

Tehát nem az adott szezonban, vagy pályafutása során összesen hanem kizárólag a pályafutása világbajnoki cím előtti részében.

Van esetleg olyan, akinek nem volt futamgyőzelme a világbajnoki címe megszerzésekor? (azt tudom, hogy olyan évad még nem volt, amikor a világbajnoknak egyetlen győzelme sem volt).

dec. 31. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Keke Rosberg 1982-ben úgy lett világbajnok, hogy azelőtt még soha nem nyert futamot, és abban az évben is csak egyet, méghozzá kettővel a szezon utolsó futama előtt. Habár lehet, hogy matematikailag még nem volt meg neki a VB-cím az első futamgyőzelme idején, de így is csak egyetlen futamgyőzelme volt egész karrierje alatt addig a pontig amíg egyszeres világbajnok lett, szóval én őt mondanám, nem hiszem hogy olyan van aki úgy lett VB hogy addig 0 futamgyőzelme volt.
dec. 31. 15:02
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van, Keke Rosberg a válasz, 1 győzelemmel. Ugyebár abban az évben az utolsó versenyen dőlt el a cím sorsa, akkor már megvolt neki az az egy győzelem (a kettővel korábbi futamról).

Denny Hulme 1967-ben úgy kaparintotta meg a címet, hogy addig csak 2 győzelmet szerzett.

Olyan, akinek a bajnoki cím megszerzéséig csak 3 győzelme volt, arra elég sok példa van a régebbi korszakokból (sőt két olyan bajnok is van, akinek egész karrierje során csak 3 győzelme volt: Mike Hawthorn és Phil Hill).

dec. 31. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Keke Rosberg. 1978-ban debütált a Forma-1-ben, és az 1982-es svájci nagydíjon szerezte egész pályafutása legelső futamgyőzelmét, ami abban az évben is csak az egyetlen győzelme volt. Az az év 14. futama volt a 16-ból, és az utolsó két futamon se tudott győzni (a 2. futamon Brazíliában meg ki is zárták), de további jó eredményei összetettben mégis elegek voltak ahhoz, hogy Ő zárja a legtöbb ponttal az évet! Mi ez, ha nem bravúr?
jan. 7. 23:09
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

"Mi ez, ha nem bravúr?"

Káosz és mázli. Keke jó versenyző volt és stabil teljesítményt nyújtott, de magát a címet legnagyobb részt annak köszönheti, hogy a Ferrari favoritjai tragikus balesetek következtében kiestek előle a bajnokságból. (illetve eleve is egy elég lutri évad volt az 1982-es, visszatértek az oldalszoknyás "porszívók", miközben egyre többen használtak turbómotort, melyeknek nem igazán volt szokásuk kibírni a futam végéig).