Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » 8km futás edzés nélkül mennyir...

8km futás edzés nélkül mennyire lehetetlen küldtetés?

Figyelt kérdés

Kiesett egy ember a céges UltraBalaton csapatból, és engem kértek fel, hogy ugorjak be a helyére, mert úgy is rendszeresen sportolok.


Ami így is van, heti 3x konditermi edzést végzek, heti 1x boxolok, heti 1x pedig egy hosszabb távot szoktam biciklizni, pl múlthétvégén 120km-t dombos szakaszon.


Ma elmentem futni abban a tempóban amit kértek 5km-t, annyira nem esett jól, de nem is kellett lélegeztetőgépre tenni, meg nem estem utána össze vagy valami.


Szombaton pedig 8-at kéne.


Ez mennyire reális? Azért 3km különbség sok tud lenni.


Futómúltam van, mert korábban versenyeztem 6 évet de már felhagytam a futással és a versenyzéssel.


máj. 1. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Átgondolod hogy sikerülhet-e vagy nem, és eldöntöd hogy megpróbálod-e. Egy biztos, legyél felkészült rá, tehát ha valamivel pl. a cipőddel nem vagy megelégedve, akkor inkább vegyél egy sokkal jobb cipőt hogy maximalizáld a teljesítményt. Ha félsz a távtól, akkor inkább arra gondolj, hogy hány percet kell futni, tehát időben mérj.
máj. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idő alatt nem lehet felkészülni, ha addig minden nap futsz akkor jól elfáradsz és a versenyre hulla leszel de attól függ mi a cél, megnyerni vagy csak részt venni. Ha csak a teljesítés akkor a 8 km-t le lehet kocogni.
máj. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Maximum megmendod, hogy megpróbálod, de nem ezen túl nem ígérsz semmit.


#2

Azt írta, kértek tőle egy tempót, vagyis valami szintet azért elvárnak.

máj. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kért tempó egyébként?


Egy sportoló, mozgó ember 8 km-t le tud futni "bármikor", legfeljebb nem 36-40 perc alatt (4:30-5:00 perc/km) tempóban, hanem 50 perc körül (6:00 perc/km) alatt.


10 percen ne vesszenek veled össze, örüljenek, hogy vállalod!

máj. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi menni fog.
máj. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!