Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Judo verseny súlycsoportokkal/...

Judo verseny súlycsoportokkal/súllyal lenne kérdésem/tanácsra lenne szükségem(?)

Figyelt kérdés

Szóval vagy a -52 -es súlycsoportban vagy a 63-70 -esben kéne benne lennem.

Jelenleg 53 vagyok (reggel, evés ivás nélkül, mosdózás után). A versenyig kevés idő van és a köztes súlycsoport nem opció.

Én nagyon rizikósnak tartom a -52-t mivel fogyni már nem tudok mert így is nagyon alacsony BMI-m van. Szerintetek lehetséges a mérlegelésnél 63 felett lenni hogyha rendesen eszek addig, előtte nagy vacsorát és reggelit csapok és sokat iszok?

Mégiscsak 10 kg, viszont minél gyorsabban tudnom kellene, hogy koplalnom kell a versenyig vagy nem.

(Kérlek ne arra érkezzenek a válaszok, hogy miért nem lehet az 52-63 mert megvan az oka!)

Nagyon szépen köszönöm a normális válaszokat!



máj. 22. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Kislány, 1 kilót egy edzésen kiizzadsz, de 10 kilót nem lehet felszedni 1-2 hét alatt még akkor sem, ha 90-ből akarnál felmenni 100-ba!


Ha magas vagy és szikár (alacsony a BMI-d), akkor az 57 kiló lesz a te súlyod, tessék pár kiló izmot építeni! De ha sűrű is az 57, a 63, meg a 70 sem jobb. Egyszerűen nem opció.


És egyébként is, mit tudnál kezdeni abban a súlyban, amikor az izomzatod az 52-höz épült fel? Ha valami csoda folytán 10 kilót híznál máról holnapra, szerinted hova lenne a gyorsaságod, a pontosságod, és mit tudna a tüdőd kezdeni azzal a súllyal?


Szoktasd magad az 57 kilóhoz!


Egyébként meg hallgass az edződre!

máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Csak a mérlegelésre kell 63nak lenni aminek nagy része víz súly lehetne:)

Viszont 1 kilót nem tudok kiizzadni hogyha semmi energiám nincs és szédülök a koplalástól.

máj. 22. 22:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mikor lesz a versenyed, de van egy olyan tippem, hogy vagy szombaton vagy vasárnap.


Ebben az esetben a +10kg esélytelen. A -1kg sokkal elérhetőbb cél. Vagy bevállalod, hogy k*rva sokan lesznek a súlycsoportodba (mert szerintem ez az ok amiért ki van zárva).

A -1kg-hoz szóba jöhet akár a szaunázás is. Ott nem kell közben mozogni, de legalább izzadsz ki valamennyi vizet.

máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!