Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A női testépítő és a fitness...

A női testépítő és a fitness forma kategória között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Érdekel ez a téma, de sajnos még nem nagyon értek hozzá...
2011. júl. 30. 09:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem izomtömegben, pózokban...
2011. júl. 30. 09:32
 2/6 anonim ***** válasza:
Pózokba nem túl sok eltérés van, értelemszerűen a női testépítéshez nagyobb izomtömeg kell mint a fitness formához. A fitness forma "csak" a szálkásságról és a szép cicikről szól, amíg a testépítés minél arányosabb és hangsúlyosabb izomtömegről.
2011. júl. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Igen, ahogy az előző mondja. Az egyik ismerősöm fitness-ezik (nem tudom melyik kategória), de ott az izomtömeg nem számít annyira, feszesség és forma a fontos.
2011. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Fitnesz formában összesen 3 póz van-elölről,hátulról,oldalról-testépítésben sokkal több.

FF-ban sokkal kisebb az izomtömeg és magasabb a testzsír.

Sőt a túlzott szálkásságért pontot vonnak.

A testépítésben pont fordítva.Minél szálkásabb,minél izmosabb a jobb.

Egyszóval a ff félúton van a szépségverseny és a sport között.

2011. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is sejtettem, h valami ilyesmi a különbség, de most már világos! :)
2011. júl. 30. 17:57
 6/6 °:Amigo:° ***** válasza:
100%

Formában a nőies, sportos megjelenést, izomformákat pontozzák, de a túlzott szálkásság tilos.

Pózolni nem kell, csak negyedfordulatokat kell bemutatni, magassarkú cipő, smink, ékszer megengedett.


A testépítés viszont a férfiak számaihoz hasonlít, de nem 7, hanem csak 5 kötelező póz van.

A túl nagy -nem nőies izomzatot itt is lepontozzák (amatőrről beszélünk) de követelmény a zsír és vízmentes test.

Inkább a bodyfitness kategória az, ami még elfogadható egy nőtől, bár szteroidok nélkül ott sem rúgsz labdába, de sajnos már fittformában sem.


Most próbálják bevezetni a sportmodell kategóriát, ami talán egy elérhető szint egy jó genetikával rendelkező, keményen edző nőnek.

2011. aug. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!