Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » WRC vs F1! Ez lehetséges?

WRC vs F1! Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Olvastam arról egy fórumban, hogy állítólag a 80-as években egy rali autóval egy F1 pályán olyan időt futottak, amivel az az évi F1 futamon az élmezőnyből indulhattak volna. Ez csak nekem hangzik kamunak? Találtam a témában egy cikket is, de nem tudom most ebből mi a valóság és mi nem.


[link]



2012. ápr. 11. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem történt meg és nem is történhetett. Ilyen típusú versenyre a WRC minden téren sokkal rosszabb. Egy WTCC-t sem tudna legyőzni.
2012. ápr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Pityeeesz ***** válasza:
61%
Ez egy kamu dolog, amit a ralib*zik terjesztenek előszeretettel, de maximum egy műszaki analfabétával lehet ezt elhitetni. Egy szériaautó soha nem lesz olyan gyors, mint egy prototípus, legyen az F1, LMP, IndyCar vagy akármi. Ha megnézed az adatokat az általad linkelt cikkben már az is elég egyértelmű, plusz ezzel a pletykával kapcsolatban rengeteg az ellentmondás, ah a puszta fizikai törvények nem lennének elegek.
2012. ápr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat ment a + mindenkinek! :)
2012. ápr. 11. 16:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Én egyetértek gyakorivalasz 2-vel
2012. ápr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ez hülyeség rally pályán lenne csak gyorsabb az f1-esnél
2012. ápr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még 2008-ban vagy 2010-ben az újságban, hogy egy WRC (Latvala Fordja), F1-es (Vettel autója, de Buemi vezette asszem), és egy Redbull Air Race-ból ismerős repülőgép indult, ami Besenyei Péter munkaeszköze volt, lényegtelen, de ez egy gyorsulási verseny volt, és ugye a repülő volt előnyben, mert repülőstartot vett, de még így is elverte a WRC és az F1-es, és ami meglepő, hogy 300-400méterig a WRC agyonverte az F1-est. De még láttam egy videót, hogy Silverstone-ban egy közúti autó, egy túraautó, egy WRC és egy F1-es versenyzett, és előnybe volt a közúti autó, a túraautó és a WRC. M1. A befutó olyan volt, hogy mindenki egyszerre ért be. Tudom, hogy ebbe egy kis színészet is volt, de azért hihető, hogy egyszerre érnének be...
2012. júl. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pityeeesz ***** válasza:
Egy F1 autó kevesebb mint 2 mp alatt van 100-on egy túraautó vagy rali autó meg 3-4 mp alatt.
2012. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%
De pár száz méteren elveri a WRC a 2008-as Redbullt....
2012. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Volt ilyesmi, egészen pontosan egy riport volt a nyolcvanas években az egyik (talán) Lancia (vagy Audi) pilótával, ahol nem sokkal ment rosszab idöt az S4 ( vagy S1-SQ nem emlékszem)mint a korabeli F1-es autók....értsd ezt: az autó murván ment hasonló szakaszeredményt, mint az F1 autó betonon. Ha megtalálom a videót, belinkelem, angol. Egyébként azt nem azért tudni, hogy lehet, hogy az F1-es autó 2 sec alatt 100-on van, de akkoriban nem voltak komoly rajtelektronikák,az 5-600 (ki tudja valójában, mennyi) LE-s B csoportos raliautók pedig kivétel nélkül két tengelyre vitték a hajtást, tehát lehetséges. Ha élöben láttál volna pl. S1-es (gyári) Audit, vagy Delta S4-et, elgondolkodnál. Pláne egy murvás pályán, egyszerüen ijesztö látvány, gázra emeli az elejét! Olyasmi mint a mostani top ralikrossz autók, csak azoknak a végáttétele nagyon rövid (Vmax 150 talán). Ha jól tudom a Walter Röhrl-féle Sport Quattro - S1 vagy a Timo Salonen féle 205 T16E2 olyan 7 sec -en belül gyorsult 200-ra murván!!!! Gondolj bele, kanyarból 4 kerékre megy az a drasztikus nyomaték, ami a kigyorsitáshoz kell.....

Az más dolog, hogy ennek miért lett vége, hány remek pilótából, lelkes rajongóból lett áldozat (Toivonen és a többiek)

2014. júl. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1986-ban a B-csoportban voltak a valaha volt legdurvább raliautók. Több mint 600 lóerőt adtak le és 900 kg-nál is könnyebbek voltak. Én is eléggé meglepődtem, amikor a cikket olvastam pár hónapja. A Lancia Delta S4-gyel ment valaki 1:18.1-es időt a régi estorili pályán. Azon a pályán, a 80-as évek közepén az F1-es gépek is hasonló köröket mentek.
2016. márc. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!