Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A 2012-es debreceni úszó EB-n...

A 2012-es debreceni úszó EB-n izraeli versenyzők is vannak. Izrael Európához tartozik?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Amihez földrajzilag közel lennének, ott "olyan kirekesztőek velük", hogy ők inkább európainak vallják magukat. Persze véletlenek nincsenek...
2012. máj. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
17%
Zsidóknak mindent szabad. Izrael már USA-nak is érzi magát meg Europa-nak is. Ezen én is leakadtam. Akkor ez már IEB??
2012. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezen pont a mai nap akadtam ki a tv előtt. Nyilván meg tudnák magyarázni valami szabállyal (Eurovízión is ott vannak), de a számomra felháborító. El is kapcsoltam, nem bírtam tovább nézni. Izrael NEM tartozik Európához, mi van az emberekkel? Nyilván megvették őket, tudhatnám...
2012. máj. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Velletto válasza:
Te még nem tudtad a zsidók mindenhol ott vannak.
2012. máj. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MrPifta ***** válasza:
Azért, mert kultúrálisan nem illenek Ázsiába. Fociban egy ideig Óceániához (!) tartoztak
2012. jún. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Izrael földrajzilag Ázsiához tartozik, de a sportban indulhatnak európai verseneyeken. Ennek oka, hogy Izrael és sok ázsiai arab ország között komoly politikai gondok konfliktusok voltak/vannak. Sok sportban (pl. fociban is) a selejtezők földrajzi területekre vannak osztva. Ha Izrael Ázsiához tartozna ilyen szempontból ez sok gondot okozna. Pl. egy Irak-Izrael foci VB selejtező mérkőzés Bagdadban, hát nem is tudom, hogy egyáltalán elmennének rá az izraeliek (igaz ez fordítva is Izrael-Irak mérkőzés Izraelben). Gondolom ide-oda menne a különböző versenyekről a visszalépések csakis politikai, vallási okokból. Arról nem is beszélve, hogy maguk a sportolok biztonságát is veszélyeztetnék. A sport meg nem arról szól, hogy mi a vallása valakinek hanem, hogy mit tud. Én személy szerint jó ötletnek tartom ezt. A sport ne legyen már politika meg vallás. Egyébként undorítónak tartom azt is, hogy Észak-Korea csak akkor vesz részt egy világversenyen (olimpiát leszámítva) ha az számukra megfelelő országban rendezik.
2012. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!