Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek tényleg kizárt,...

Szerintetek tényleg kizárt, hogy szeptemberben lefussam a félmaratont? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tavasszal kezdtem el rendszeresen futni, eredetileg testsúlycsökkentés céljából (170 cm, 62 kg), mára viszont már hobbimmá vált a futás. Eleinte 3-4 km-t futottam le pihenőkkel,aztán fokozatosan növeltem a távot és a jelenlegi rekordom 11 km egyhuzamban (kb. 70 perc)-de ez csak ezen a héten sikerült először és másnap már csak 9-et bírtam... Tehát az utóbbi egy hónapban a heti 35-45 km a jellemző. Úgy érzem, képes lennék lefutni a félmaratont és nagyon "rá vagyok kattanva" a témára. Csak az a baj, hogy a környezetemben csupa negatív reakcióval találkozom ("az nem csak olyan egyszerű", "arra kell legalább két év", "még nem vagy elég edzett", hasonlók- a megkérdezettek közül senki sem futó..)

Szerintetek képes lennék rá? Nem szeretnék az utolsó lenni, akkor inkább nem is erőltetem..

És mi a jobb, mindig ugyanazt a távot futni és fokozatosan növelni, vagy egyik nap kevesebbet, aztán többet, stb?

18/L


2012. jún. 22. 14:32
 1/3 Cristian1997 ***** válasza:
Ne hallgass mások véleményére! Csak a cél lebegjen a szemed előtt.Mindig egyre több km-t fuss , és szép lassan elérsz a célodhoz.Ha a félmaraton előtt egy hónappal le tudod futni akkor a félmaraton napján is lefutod.A verseny előtti utolsó hetekben már ne fuss annyit, hogy pont a versenyre fáradj ki.Nem az a lényeg az első futásodon, hogy hol végeztél, hanem, hogy végig csináltad!
2012. jún. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MrPifta ***** válasza:
Ennyi edzéssel szerintem menni fog. Bár elég fáradt leszel, és a hátsóbb felében, de nem a győzelem a cél.
2012. jún. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az teljesen egyénfüggő, hogy kinek mennyit kell készülnie, valaki soha életébe nem tudna lefutni 10 kilométert, nekem meg életem első távja 10 kilométer volt, ráadásul 48 perces idővel, úgy hogy egész nap a gép előtt ültem..... készülj és fusd le! Rólam sem biztos hogy akárki is megmondaná hogy napi 20-30 kilométereket futok....


22/F

2012. júl. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!