Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Magyarországon mely nyári...

Magyarországon mely nyári olimpiai sportágakban a leggyengébb az utánpótlás, oktatás, eredmények?

Figyelt kérdés
2012. aug. 6. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem van olyan sportág, amiben nem is indultunk. Nézz utána, ezek között kell keresgélni.
2012. aug. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én az olimpiát nézve azon gondolkodtam, hogy a magyar női sport messze nincs olyan szinten, mint a férfi. Nagyon kevés női sportágas indulonk van (pl. ritmikus gimnasztika, szinkronúszás, illetve a nők körében népszerű sportágak mint pl. torna). Szerintem jóval nagyobb nahgsúlyt kellenne fektetni a kislányok sportolására is. Engem elszomorít az is, hogy az eddigi 8 éremből csak egy amit nő szerzett. Szerintem fontos lenne, hogy a hagyományosan erős sportágakat támogassák, pl. vívásban csapatban nem volt magyar induló, ami több, mint szomorú. Rengeteg sportág van ahol szerintem lehetne magyar induló még sincs.. ilyen pl.a tollaslabda, íjászat, lovassport, takwondo stb..
2012. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló. Remélem, lesz olyan, aki tudja, hogy van-e olyan sportágunk, amiben még az alapok sincsenek lerakva.
2012. aug. 6. 11:57
 4/9 A kérdező kommentje:
2# Azért női kajakban elég királyok vagyunk. :)
2012. aug. 6. 11:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Az igaz, viszont az csak egy sportág.. Az mondom úszásban, vízilabdában is szépen szerepeltek a lányok, de kb. ennyi..
2012. aug. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a professzionális sport csak állami szerepvállalással lehetséges, jelenleg az országnak pedig nincs pénze pl. a budapesti közvilágításra sem.


Lehet hogy van olyan ág, aminek az alapjai sincsenek meg, de valószínűtlen hogy ez változni fog a közeljövőben (pl. 2 Olimpia távlatában).

2012. aug. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A kérdést azért tettem fel, mert eljátszadoztam a gondolattal, hogy mecénásként milyen sportágat karolnék fel, és hogyan csinálnám.


Kiválasztanám azt az olimpiai sportágat, amiben a leginkább elmaradottak vagyunk. Pénzdíjas versenyeket rendeznék általános és középiskolások részére, mondjuk évente kétszer. A díj miatt elkezdenének sokan felkészülni, a sportág beivódna az emberek tudatába, és pár év múlva már ki lehet választani a tehetségeket.

Ezeket később bentlakásos iskolákban lehet képezni, és külföldi versenyekhez felkapaszkodni, onnan tovább tanulni, ellesni, amit lehet.

2012. aug. 6. 12:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ez a helyzet akkor válasz egy sportágat ami közel áll a szívedhez :-) Magyarországon sokat számít, hogy mennyire drága a sport, sok gyerek pl. azért nem korcsolyázik, mert drága és nem tudják kifizetni még a felszerelést sem. Jó ha van valami alapja a sportnak, mert semmiből nagyon nehéz bármit is elérni. Legalább jó edzők, versenyzési lehetőségek legyenek (pl. egyértelmű, hogy pl. vitorlásásban nincsenek olyan jó lehetőségeink). Illetve, hogy kiegyensúlyozott legyen a nemzetközi mezőny, mert pl. tollaslabdában a kínaiak nagyon jók képtelenség befogni őket, ugyanez műugrásban..
2012. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
foci
2012. aug. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!