Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Emlékeztek még Eric Moussamban...

Emlékeztek még Eric Moussambanira? Hogy jutott ki az olimpiára? Majdnem vízbe fulldat.

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 07:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Úgy juthatnak ki ilyen gyengébben felkészült emberek, hogy az olimpiai bizottság lehetővé teszi minden ország számára, hogy egy ember a kvalifikációtól is eltekintve mehessen az olimpiára, mintegy képviselve az országot.

Eric barátunk pedig csak egy kis szállodai 20méteres medencében úszkálgatott, nem látott még 50 méteres medencét, így eléggé meglepte a verseny.:)

2012. aug. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm,nem is tudtam,hogy ilyen létezik

most néztem meg reggel videót,3-an indultak,abból kettőt kizártak,Eric meg majdnem megfulladt

2012. aug. 9. 07:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Azóta ő lett Egyenlítői-Guinea nemzeti úszócsapatának edzője, nemrég utánaolvastam, mert eszembe jutott, hogy vajon mi lehet vele :)
2012. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Andizsuzsi ***** válasza:
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság rendszeresen felajánl fejlődő országok részére szabadkártyát azért, hogy onnan is eljuthassanak sportolók az olimpiára. Ilyen volt Eric is, vagy az idén egy olyan afrikai evezős, aki idén tavasszal ült először hajóban. Valamelyik évben meg egy műugró, már nem tudom honnan, aki amikor kiment a szerre, lenézett a medencébe és visszafordult, nem mert leugrani. Nem is lenne ezzel semmi baj, de pl. Berki Krisztián 2008-ban azért nem indulhatott az olimpián, mert a világbajnokságon "csak" második lett, és a MOB hiába próbált neki szabadkártyát kérni, olyan (talán jemeni) sportoló kapta meg, aki 176. volt ezen a VB-n.
2012. aug. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"MOB hiába próbált neki szabadkártyát kérni, olyan (talán jemeni) sportoló kapta meg, aki 176. volt ezen a VB-n."

Még jó hogy nem kapta meg, azért fényévekkel jobban állunk gazdaságilag mint Jemen. Nekünk nincs arra lehetőségünk, hogy éljünk ezzel a kártyával, nem vagyunk afrikai csokik, azaz fejlődő ország.

2012. aug. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Lett volna lehetőségünk, most is van szabadkártyás versenyzőnk az olimpián. És nem a gazdasági helyzetre hivatkozva kérték, hanem mert azért tényleg hülye helyzet volt, hogy az európai bajnoki cím és a világbajnokság 2. helyezése nem volt elég a kvalifikációhoz.
2012. aug. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!