Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Kína 5 aranyat nyert 1988-ban,...

Kína 5 aranyat nyert 1988-ban, ma már 40-50-nél tartanak. Vajon India is elindul ezen az úton?

Figyelt kérdés
India ugyanígy földrésznyi ország, ahol az elmúlt évtizedben brutális fejlődés indult meg. Eddig 1-1 érmet nyertek az olimpiákon, de Kína sem volt jobb még alig 20 éve. Vajon India is rákap a sport "ízére"? Ha igen, vajon mikor indul be a gépezet? Idén úgy néz ki 4 éremmel zárnak, Pekingben 3 volt nekik, előtte szinte minden olimpián 1-et nyertek, a gyeplapdát :)
2012. aug. 10. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen jó úton járnak.
2012. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kínában nagyon jó az emberanyag, van miből válogatni. És a kínai gazdaság nagyon fellendült az elmúlt másfél évtizedben(mert mindent ott gyártanak az olcsó munkaerő végett) és van pénz a sportolók edzésére,tanítására.
2012. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én ezzel tisztában vagyok, elolvastad, hogy mit kérdeztem? :D Indiában ugyanez van, a kérdés az, hogy vajon ők is felfedezik-e maguknak a sportot.
2012. aug. 10. 18:30
 4/14 anonim válasza:

Szerintem India távol áll még ettől. Sokkal alapvetőbb dolgokat kell még orvosolniuk, és csak utána jöhet olyan szintű válogatás, amilyen Kínában, vagy akár Dél-Koreában van. Utóbbi is nagyon feljövőben van és szerintem egy ideig még fejlődni fog. Indiában hiányzik az a középréteg, ami meg van Kínában, a gazdag réteg elég szűk és óriási a szakadék, a nagyon szegény rétegből meg hihetetlen mázli kell, hogy valakiből sportoló legyen.

Azért más ez, mint Etiópiában, Kenyában vagy a többi hasonló országban, mert ott vannak szponzorok, akik felkarolják a tehetségeket, mert bizonyos rasszoknak élből előnyük van (szvsz). Indiának nincs ilyen sportja.

Ezentúl egész más gondolkodású emberek az indiaik (nem is lehet ilyet mondani, Indiában nagyon sokféle gondolkozásmód van), mint Kínában. Ezt nem sértésből írom, de a kínaiak sokkal inkább alkalmasak ilyen fajta terhelésre. Ráadásul a kasztrendszer is megnehezíti a dolgokat.


Szerintem legalábbis az India robbanás még várat magára úgy 4-5 olimpiát, ha lesz egyáltalán.

2012. aug. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Bocs, ha túl hosszú lett, nem gondoltam volna.
2012. aug. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

nem az a baj, hogy hosszú, hanem az, hogy ostobaság...


igen, el.

2012. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Miért?
2012. aug. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Szerintem kína csak abban különbözik, hogy ott a komcsi rendszer kőkeményen és megingathatatlanul nyomja ezt az egészet. Olyan szinten szinte megkínozzák a sportolóikat az eredményért, és semmi sem számít, ami egy demokrata rendszerben elképzelhetetlen lenne.
2012. aug. 10. 19:22
 9/14 anonim válasza:
Ebben is van valami, (Dél-Koreában nem tudom milyen a politikai berendezkedés), de ezentúl kínának hatalmas befolyása van sportdiplomáciába is. Például senki nem térhet be az országba vízum nélkül, így történnek a véletlenszerű doppingvizsgálatok. Két hónapot is várakoztathaják a belépéssel.
2012. aug. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Dél-Koreában demokrácia van, viszont ugye észak a legvaskalaposabb komcsi rendszer. Pl. dél most az olimpián megverte északot pingpongban a döntőben, és ki lett mondva, hogy munkatáborba fogják ezért küldeni az északiakat otthon.

A dopping egy dolog, a pekingi olimpián a tornászlányok mind 12-13 évesek voltak és nem is versenyezhettek volna, de meghamisították a születési anyakönyvi kivonatot... szánalom.

2012. aug. 10. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!