Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Az normális, hogy a városunkba...

Az normális, hogy a városunkban 4 helyen van babaúszás, de felnőtt és gyerek úszásoktatás nincs? Ennek a babúszásnak mi értelme van? Szerintem, és mások szerint is pénzlehúzás.

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Az oktatónak pénze lesz belőle, a gyerek meg maximum a víztől való félelmet szedi fel ott. 3-4 éves kor előtt nem érdemes elkezdeni. És szerintem nem normális :D
2012. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
elég borsos áron van a babaúszás,és sokan be is dőlnek,pedig szerintem sokkal nagyobb szükség lenne gyerek és felnőtt úszásoktásra
2012. aug. 12. 15:57
 3/8 anonim válasza:
A gyerek fejlődése szempontjából fontos. A baba izmai is sokat fejlődnek...
2012. aug. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát nem tudom,azért szerintem a gerincferdüléses gyerekeknek sokkalta jobban kéne az úszásoktatás
2012. aug. 12. 17:11
 5/8 anonim ***** válasza:

nem félnek a babák a víztől, spec sokkalinkább természetes közege egy újszülöttnek, mert magzatkorában is víz veszi körül. Spec légzőreflexei is vannak, nem próbál lélegezni a víz alatt, de ez lassan eltűnik. Ezért is jó a babaúszás, mert megmarad ez a reflex, és késöbb könnyebb az úszás elsajátítása.


másrészt meg, babaúszásra sokkal többet hajlandóak fizetni az emberek. pl terhességi vitamint is megveszik, holott ugyanazt tizedéért is meg lehet kapni. ilyen az üzlet. Ráadásul egy kicsi, 120cm mélységű medencében is lehet csinálni. a rendes úszásoktatáshoz meg minimum 25 méteres medence kell. nem mindenhol adottak a feltételek.

2012. aug. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bellington válasza:

Babaúszásnál a babának a nagymozgását, finommotorikáját és kommunikációs készségét fejlesztik játékokkal, mondókákkal és megszerettetik vele a vizet.

A baba nem tanul meg úszni, csak könnyebben fog utána "újra" megtanulni, mert az úszásreflex eltűnik így is, úgy is.


Szerintem is nagyobb szükség van a gyermek, ill. felnőtt úszásoktatásra, a babaúszás csupán előkészíti azt, amit csak egy rendes úszásórán tanulhat meg. Így kénytelen leszel máshova vinni úszni a gyermekedet. :( Amúgy melyik városban laksz?

2012. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szlovákiai nagyobb városban.ez annyira gáz...hordhatjuk a gerincferdüléses gyerekeinket Pozsonyba...
2012. aug. 16. 13:43
 8/8 anonim válasza:

2012. aug. 12. 20:01:

"nem félnek a babák a víztől, spec sokkalinkább természetes közege egy újszülöttnek, mert magzatkorában is víz veszi körül. Spec légzőreflexei is vannak, nem próbál lélegezni a víz alatt, de ez lassan eltűnik."


Ez kb 2 hónapos koráig tart. Ennél csak idősebb babákat szoktak vinni.


Két ismerősöm is járt babaúszásra két különböző városban. A második alkalommal abbahagyták, mert a gyerek végigüvöltötte az egészet.

2021. dec. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!