Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A rally autóknál miért "pattog...

A rally autóknál miért "pattog" a kipufogó?

Figyelt kérdés

Például ebben a videóban: http://www.youtube.com/watch?v=qI7f1AGVaBw&feature=related

0:53-tól


2012. okt. 17. 11:41
 1/4 Golan Trevize válasza:

Mert az összes pattogna, ha nem lenne rajta hangtompító.

Ezen kívül versenyautóknál dúsabb az üzemanyag-levegő keverék, és a motorban el nem égett üzemanyag a kipufogóban robban be.

2012. okt. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem köszi :)
2012. okt. 26. 19:43
 3/4 Atika04 válasza:

igazából ennek több oka is van

többek között az előző kommentelő is említette az üzemanyag levegő keverék arányát, de itt azért több dolgo is történik, pl. a ropogás mindig a gázelvételkor történik, és ilyenkor az injektor nem tudja olyangyorsan elvenni a benzin befecskendezést és az amugy is sűrű üzemanyagkeverék még dúsabb lesz, és az robbanik be a kipufogórendszerben, de ennek az az oka, mármint hoyg be tud robbanni hogy a versenyautók ugy vannak megcsinálva hogy a kipufogógáz minél rövidebb és minél kevesebb kanyar után elégje a kipufogót, és ez a rendszer annyira felmelegszik (sokszor izzik) hogy be tud robbanni az el nem égett benzingőz

2013. jan. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem azért ropog gázelvételkor mert nem tudja az injektor elzárni a csapot. :D


Hanem azért mert az ALS (Anti Lag System) be van kapcsolva.

A célja az, hogy a benzines turbófeltöltős motoroknál, a turbólyukat kiküszöböljék. A keveréket gázelvételkor ahogy említették nem a munkaütem során égetik el, hanem kipufogáskor a kipufogóban. Így a turbinát "fordulaton tartja" az elégő keverék.


Környezetvédelmi szempontból nem túl barátságos módszer.

Hozzá fogják magukat láncolni, úgyhogy vigyázzatok! :D

2014. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!