Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért van ez? (F1) (Többi lent)

Miért van ez? (F1) (Többi lent)

Figyelt kérdés

Mindenki csalónak titulálja a RedBullt, azt mondják többen is, hogy Adrian Newey érdeme, hogy a csapat ott tart, ahol most vannak.

Wéber Gábor írta ki ezt nemrégen:

"Az F1 egyik legélesebb szemű tech-bloggere, Scarb (David Scarborough) elemzése a Red Bull dupla-DRS-éről.


Ha így működik, ha nem, a Red Bull ezzel pont azt az előnyt szerezte meg, amivel újra dominálhatnak az időmérőn, és ezért a legkevésbé sem szidalmat, mintsem tapsot érdemelnek. Alonso is ilyenekért dühöng - amit persze csakis gonosz olasz újságírók találhattak ki Domenicali befeketítésére.


És persze, hogy utálják őket a többiek, amikor jön egy csapat a semmiből, és tíz éven belül technológiai aranycsapatot rak össze, ami a saját játszóterén csinál bolondot a Ferrariból, McLarenből, Mercedesből, miközben ennél is több pénzt költve már fülét farkát behúzva távozott a BMW, a Honda és a Toyota.


Pont az mutatja ennek a csapatnak az erejét és hatékonyságát, ahonnan az idén felálltak, szinte vert helyzetből. Nekem ez az F1 igazi sava-borsa, amikor a tervezői zsenialitás túltesz a status quo-n - ahogy annak idején a Williiams, a McLaren és még sok más új csapat megalapozta a hírnevét.


Egyszóval nem sírni kell, hanem utánuk csinálni."


Csak én értem meg David Scarborough gondolkodását?

Csak én tartom helyesnek Scarborough elemzését?


Mielőtt írnátok, hogy "Jajj, egy elvetemült RedBull fan!", "Jajj egy Tejfel fan!" csak jelzem, hogy én semleges követője vagyok az F1-nek.



2012. nov. 2. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Én nem értek vele egyet. Ha egy csapat műszakilag a többi felé nő, az megöli a verseny izgalmát. Ugyanaz az 1-2 autó köröz az élen tét nélkül, mert a többiek számára elérhetetlen. Ez a csapatnak jó, a begyűjtött helyezések értékesek, de nézői szempontból unalmas. Pont a legértékesebb helyekért nincs csata.


Mennyivel jobb volt, amikor tavaly, azt hiszem Szingapúrban, Button az utolsó néhány körben érte utol Vettelt és csak néhány tized másodperc volt köztük a különbség a leintéskor Vettel javára. Vagy amikor Kanadában ugyancsak Button szintén az utolsó körtökben utolérte és Vettel hibája miatt megelőzte és megnyerte a versenyt. A néző maga alá pisált az izgalomtól. Ehhez képest, hogy most köröz az élen érinthetetlenül és rajt-cél győzelmeket hoz, hát nem egy élmény nézni. Nagyszerű mérnöki teljesítmény ezt összehozni, de nem ettől lesz jó a verseny.

2012. nov. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy dolog amit a Red Bull csinál... Messze ők költenek a legtöbbet a fejlesztésekre, még jó, hogy ennyivel gyorsabbak a többi csapattól. És messze nem olyan izgalmas így a VB, hogy van 1 csapat, amelyik minden futamot megnyer. Nézd meg a 2007-2008-as évet, nem dominált 1 csapat sem, és milyen izgalmas volt.
2012. nov. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Red Bullt azért csalózzák mert nem a szabályok kereteiben, hanem azokat megkerülve próbálnak előnyre szert tenni.
2012. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyan idegesítő ez a Red Bull fölény de el kell ismerni Newey zsenialitását. A lehetőség mindenkinek meg van, sőt a McLaren idén sokkal jobb autót is épített mint az RB csak éppen lúzerek voltak és két kézzel szórták a pontokat. Remélhetőleg ha jövőre nem is de 14-be megtörik Newey dominanciáját, mert ugye ő se tud mindig jót alkotni(pl.utolsó pár McLarenes éve).
2012. nov. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Alonsonak van igaza: ez már nem a versenyzők, hanem a technika versenye, semmi nem múlik a pilótákon. Vagy csak nagyon kevés. Kiváncsi lennék, ha egyforma kocsikkal kőröznének a pályákon, vajon akkor is a Vettelék győznének?
2012. nov. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úgy kb 60 éve a technikáé a főszerep. Gondolom Alonsonak is tetszett mikor messze a Renault volt a legjobb autó...
2012. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!