Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ki az a forma 1-es versenyző,...

Ki az a forma 1-es versenyző, aki a legnagyobb lassítás rekordját tartja?

Figyelt kérdés
Egy könyvesboltban találtam "F1-es rekordok" (ha jüól emlékszem a címére) című kis könyvet. Abban írtak egy versenyzőről, aki (azt hiszem) a hetvenes évek elején 6 majd 200 km/h-s sebességről néhány (jó, azért nem 2) méter alatt megállt, mert beállt a váltója. Eltört egy csomó bordája és egy időre el is vesztette a látását. Akárhogy keresem, nem találtom interneten sehol.

2013. febr. 4. 22:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy ki volt az akiről beszélsz, de nekem elég valószínű, hogy a Kubica 2007-es kanadai bukása egy kicsit nagyobb volt, mint az övé.
2013. febr. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Schumacher 1999 Angol nagydíj, 200-al a falba ment, elég gyorsan megállította a fal, kettős lábtörés. Massa Hungaroring...amikor fejen kapta a lehulló alkatrész...szintén elég gyorsan falba szállt.
2013. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

David Purley, Silverstone 1977


A csávó 180 körüli tempóról nullára megállt fél méter alatt. 180 G-s erőhatást kapott, ami máig rekord az F1-ben.


A világrekord Kenny Bräcké, ő egy Indy versenyen mászott fel a falra 350-es tempónál. 216G-s erőhatást kapott és túlélte.

http://www.youtube.com/watch?v=8onD87zQqAw


Kubicáé libafing volt. 150-el ment neki a szalagkorlátnak és onnan is tovább csúszott. Asszem valami 60G-t kapott amit papíron sérülés nélkül kellett volna megúsznia, csak hát a BMW a biztonságon is spórolt. A leszakadó vackok miatt látványos volt de nem volt egy nagy durranás.

2013. febr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"216G"


egész kellemes lehetett...

2013. febr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

# 4

Jah csak mindkét lába, mindkét karja, több bordája, a kulcscsontjai a szegcsontja tört el és a gerince több helyen. De két évvel később visszatért. Meg még ma is ralizgat néha.

2013. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ironizáltam...
2013. febr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
216G??? Az annyi, mintha 216 olyan súlyú ember az ölébe ülne, mint önmaga!!! Ilyet lehetetlenség túlélni...még a 60G-t is (már ha tényleg annyi volt)! :O
2013. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"David Purley, Silverstone 1977"


Ez az! Rá gondoltam! Köszönöm :)

2013. febr. 6. 12:51
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja, és megnéztem a youtube videót is. Hát azt a k*rva! Ezt hogy a jó farncba élte túl? És még mozgolódott is a pilótafülkében, miután megállt! Élő szövet a fémvázon :P
2013. febr. 6. 12:55
 10/11 anonim ***** válasza:
A youtube video viszont nem F-1. :)
2013. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!