Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Milyen kritériumok kellenek...

Milyen kritériumok kellenek ahhoz, hogy valaki birkózó lehessen?

Figyelt kérdés
18 vagyok és el szeretném kezdeni a sportot,de milyen testi adottságok szükségesek ehhez? Lassan hat hónapja, hogy rendszeresen folytatok testedzést,amit ebben a sportban kamatoztatnák, és érdekelne emellett az is,miből áll egy edzés,mit takar a bemelegítés és a válaszadónak,amennyiben van tapasztalata,mennyi idő kellett ahhoz,hogy a tatamin találta magát egy versenyen?

2015. máj. 16. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
hát hogy neked mi kéne ? Egy időgép, hogy vissza menny 10 évet, és meggyőzd az akkori 8 éves éned, hogy járjon birkózni.
2015. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gamakicsi válasza:

Én nem jártam soha birkózni de egy barátom igen.

Nem árt ha nehéz vagy, erős és nem szálkásak az izmaid.

A barátom 3 hónap után már ment versenyre.

és ha nem riadsz vissza attól hogy más fiúknak a fenekét tapizzad birkózás közben akkor neked való ez a sport :)

(((már ha fiú vagy)))

2015. máj. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

3 hónap után? Az elég rövid idő azért :D bár Kozma István is 18 évesen kezdte és nyert 2 olimpiát.


Én is viszonylag későn kezdtem, szerintem legalább 1 év mire belejössz, de abszolút megéri.

2015. máj. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pont ez az,hogy szalkas vagyok (69-70 kilo),igy egyik ismerosom a boxot javasolja,mert ott szeronte hangsulyosabb a gyorsasag,bar egy-ket videot elnezve (Mark Schultz,Jordan Borroughs),nem feltetlen kell egy mazsanak lenned,hogy az ellenfeled legyurd:D proba cseresznye,de koszi a kommenteket
2015. máj. 29. 10:03
 5/6 anonim ***** válasza:

A birkózás ezért van súlycsoportokra osztva durván 50 kg-tól 130 kg-ig.


A felépítés meg nagyon eltérő lehet, nincs összefüggés a testzsírszázalék és a teljesítmény között (bizonyos keretek között).


Vannak atletikusabb alkatúak, mint Burroughs, vannak túlsúlyosak, mint Rulon Gardner, van aki világklasszis és ránézésre azt sem mondanád meg, hogy sportol, mint Saitiev.

2015. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyorsaság, robbanékonyság meg itt is fontos.
2015. máj. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!