Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mennyire hihető az a hatástanu...

Belapus kérdése:

Mennyire hihető az a hatástanulmány, mi szerint Magyarország képes úgy olimpiát rendezni, hogy 50 %-os haszonnal zárja a rendezvényt?

Figyelt kérdés

Összehasonlításképpen a londoni olimpiát is csak 4-szeresen becsülték alul, ahol eddig rendeztek ilyen versenyt, mindenütt veszteséges volt.


[link]



2015. jún. 14. 09:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Semennyire. Erre csak ráfizethet az ország. De akik akarják, azoknak az építés stb. igen jó haszon lenne.
2015. jún. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olyan erős érzelmi töltete van a "Jár Magyarországnak egy olimpia!" mondatnak, hogy az emberek többsége elveszti az értelmi kontrollt.
2015. jún. 14. 10:25
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Én nem tudom, hogy mit írnak róla; csak azt tudom, hogy elég érdekes, hogy az érmek összesítésének a listáján Magyarország előkelő helyen áll. És a hasonlók között az egyetlen, ahol még nem volt olimpia.

Sokszor szégyenlem magam, amikor messzi országokbeli emberek kérdezik, hogy mikor volt Magyarországon olimpia, és magyarázkodom,hogy nincs rá pénzünk. Ők meg bizonygatják, hogy az lehetetlen, ha ennyi kiváló atléta "terem" valahol.


Ezzel nem azt mondom, hogy olimpiát kell rendezni, csak annyit, hogy Magyarország elég különleges viszonyban van az olimpiákkal.

2015. jún. 16. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
"Jár Magyarországnak egy olimpia!" Hát lehet, hogy ez így van, de szerintem butaság elgondolkodni, hogy tudnánk-e rendezni. A gond az, hogy az olimpiai rendezésért indulni kell és a NOB tagjai szavazzák meg hol rendezik majd az olimpiát. Na most a 200 valahány NOB állam közül a fele szerintem azt sem tudja hol van Magyarország. Kétlem, hogy Budapest megkapná egyáltalán a lehetőséget, hogy olimpiát rendezzen. Egyszerűen esélyünk sincs olyan nagy, ismert városok mellett, mint pl. Tokió, Isztanbul, Boston, Hamburg, Róma stb..
2015. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

4-es; az nem számít, ha nem tudják,hogy hol van Magyarország.


De azt tudják, hogy erről az aztsetudomholvan országról hány arany-ezüst-bronzérmes volt az eddigi olimpiákon.

2015. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2024-re jelentkezik pl. Boston, Hamburg és Róma. Az olaszoknak, németeknek és az USA-nak is több érme van, mint Magyarországnak.
2015. jún. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen; de ott már mindenott volt olimpia talán.
2015. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
mindenütt
2015. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
London 3x rendezett olimpiát, szóval ez nemigen fogja a NOB-ot meghatni.
2015. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A megnyert arany, ezüst,és bronzérmek száma nem lehet irányadó . Az ország lakosainak számához viszonyitva kellene összehasonlítani az egyes országok olimpiai eredményét .
2015. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!