Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hogyan lehet MMA mérkőzésekre...

Hogyan lehet MMA mérkőzésekre nevezni? Szükséges hozzá MMA "edzésekre" járni?

Figyelt kérdés

Nem véletlenül van idézőjelben. A kérdés lényege ugye az, hogy MMA harcművészet nincs, csak szabályrendszer, amiben különféle harcművészetek versenyeznek. Tehát egy MMA edzésen tök véletlenszerű dolgokat tanulnék (gondolom), ami nem biztos, hogy megérné az időt mondjuk +1 harcművészet edzései helyett.


És ha már ott tartok, hogy indulok MMA versenyeken, akkor hogyan zajlik a "hírnévszerzés" és az egyre nagyobb bajnokságokra való kijutás, külföldre is?


Valamint még egy kérdés: Egyetemi éveim alatt akarok új harcművészeteket is tanulni, mivel vidéki vagyok, ezért a lehetőségeim korlátozottak. Körülbelül 10 éves korom óta űzök shotokan karatét, ami az egyetlen, amit eddig hivatalosan tanultam. Átlag heti két edzésem van, mellette valamennyire erősítek és heti 1-2 alkalommal zsákolok, utcai verekedés előfordulgat, általában nem állok arrébb szó nélkül. Milyen esélyeim vannak így MMA-ban?


17/F



2015. nov. 5. 00:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

igen biztos jön majd valami köcsög, hogy az ememá szabájrendszer, nem sport, blablabla.


minden sport egyben szabályrendszer is, de ezt most hagyjuk.


Azt, hogy mma-ban különböző küzdőágak csapnak össze, azt felejtsd el. az max 20 éve volt. És rájöttek, mi a tuti, mi az ami kell. bírkózás, fojtások, meg egy abc-box/thai box. a legegyszerűbb technikákra alapoz az mma. viszont van egy csomó dolog, ami máshogy van. Taktikai elemek, pl belharc, ütés rúgás fogásból, ami pl nem része a boxnak, vagy a ketrec melletti harc, felállás. Ezek máshol nincsenek.


egy normálisabb mma edzésen viszont előkerülnek ezek a sportspecifikus szituációk.


a shotokan karate nem sokmindent ér. egy veled egykorú bírkózó széttépne egy ketrecben.

2015. nov. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagyok.

12 évet thai-boxoltam és mmaztam.

Kezdjük ott, hogy először is kell egy normális eddző, ill. kettő, attól függ hogy mennyire rutinos.. és egy csapat. Egyedül nincs értelme elindulnod. Ha le megy egy menet, te majd állsz a ring sarkánál és bámulsz majd mint egy moziban? Kell egy külső megfigyelő, aki segít neked, ő lesz az eddződ...

A shotokan-karate nem tudom milyen, de általában nem igazán jutnak fel a topra tudtommal.

Mivel kevert harcművészet, így igen,körülbelül úgy bunyózol ahogy akarsz. De azt is tudnod kell, hogy az esetek 70%-ban általában a földön ér véget a bunyó. Szóval ha te odamész shotokan karatézni, számíthatsz rá hogy szétrugják a seggedet.

Egy jó mma-s csapatnál minden edzésen más van.

Állóharcos edzés, állóharcos bunyók.

Földharcos edzés, földharcos bunyók.

Keverve, azaz egy edzésen keveritek a kettőt, azaz úgymond MMA-ztok.

A csapattal mentek versenyezni, és hidd el hogy sokkal jobb, mert nem vagy egyedül, és szurkolnak is neked.

Minnél több versenyt nyersz, annál rutinosabb leszel. Tény hogy edzésen kell meghalni, azaz nagyon meghajtani magad hogy jót bunyózzál, és győzz, de az igazi bunyós rutint a meccseken fogod megszerezni. A csapattársaiddal eddzel , de ott sosem az a lényeg hogy kiüsd a másikat, hanem hogy a technikákat sajátítsd el, amit majd a versenyen felhasználsz. Ott a lényeg hogy kiüsd az ellenfeled. Ha már rutinos vagy, és sok versenyt nyertél,van egy neved a magyarországi mmaban, azaz gála meccsekre biztos kapsz majd meghívást. Európában a legtöbb külföldi verseny nevezős, azaz jelentkezned kell rá. Ezek selejtezők szoktak lenni, ahol ha tovább jutsz, a legjobbak közé kerülsz. Ott is elérhetsz eredményeket. Illetve ilyenkor már megint az van, hogy kaphatsz meghívásos versenyekre is felkérést.

Heti két edzés az semmi.. a korcsoportod legjobbjai, heti minimum 5 alkalommal ott vannak az eddző teremben.

Az utcai verekedésnek nem sok köze van az MMAhoz.

Heti 1-2 eddzéssel semmilyen.

2015. nov. 5. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

"a shotokan karate nem sokmindent ér. egy veled egykorú bírkózó széttépne egy ketrecben."


Ez megint csak nem a Karate hibája lenne. Szerintem, ha 7 éve csinálod, akkor tudod használni, pláne, ha tényleg használtad is már és otthon is gyakorlod. Simán. De ez nem a stílustól függ, hanem embertől. :) Az lehet, hogy MMA-ban mindenki tapasztaltabb, ezért szétvernek, de az nem a stílus hibája. Sok sikert! :)

2015. nov. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amit az első írt azokat felejtsd el. Totál hülyeségek.

MMA-ba jelenleg semmi esélyed. Még az amatőr szintet se éred el, hisz nincs semmi földharc tapasztalatod, így megennének reggelire. Kapásból, ha már rosszul helyezkedsz még akkor is, ha te vagy felül is bukhatod az egész meccset.

Az meg, hogy MMA edzésen tök véletlenszerű dolgokat tanulnál nem igaz. Kapásból azzal kezdenék, hogy megnéznék milyen szinten vagy. Ezután pedig elsődlegesen arra koncentrálnak majd, amiből rosszabb vagy (jelen esetben földharca koncentrálnának nálad jobban, de állóharcot is oktatnának). Ez kb. 2-3 évig menne és elérnéd a ténylegesen amatőr szintet. Ezután kezdhetnének csak arra koncentrálni amiből jobb vagy. Viszont ahogy írtam ez még mindig pusztán az amatőr szint, így nagyon kis versenyekre mehetsz. Az is jó pár év mire feljebb tornázod magad (feltéve, ha sokkal többször győzöl, mint veszítesz), ami után kapnál meghívásokat. Ez viszont még mindig a nagyon közeli országokra terjedne ki (Csehország, Horvátország, stb). Komolyabb európai szervezetek meghívásához még ezekben a szervezetekben is felkellene tornázod magad a ranglétrán. Szóval elég hosszú távra kell tervezni, ha tényleg profi akarsz lenni.

Azonban még mielőtt egyből rohannál a legelső MMA klubba nem árt megemlíteni, hogy sok klub nem nagyon éri el az amatőr szintent. Kapásból azt nézd meg, hogy van-e normálisan kialakítva rész földharchoz (nem pusztán egy szivacs ledobva a földre). Legegyszerűbben meg viszont úgy választhatsz klubot, ha megnézed a nagyobb hazai szervezeteknél milyen kluboknak vannak versenyzői (pl.: HFC-nél).

2015. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
mondok neked egyszerűbbet, nézd meg milyen versenyzők vannak a klubban. Legalább legyen egy profi, akkor rossz helyen nem lehetsz.
2015. nov. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki eddig hasznos dolgot mondott!


Kedves #1 tisztázzuk, hogy nem az mondtam, hogy az MMA nem sport. Nagyon is sport, sőt küzdősport. De nem harcművészet! Nem az MMA-sok találják ki azokat a technikákat, amiket az MMA edzéseken megtanítanak az MMA-soknak, hanem más harcművészetekből szedik össze őket (persze ez nem zárja ki, hogy alkossanak néhány újat).

[offnak vége]


Most sokkal jobban átlátom a dolgokat, így konkrétabb kérdésem lenne. Egy ideje gondolkozok már az MMA-n. Sajnos egyetemnél hamarabb (az még majdnem két év sajnos) nem nagyon tudok mást csinálni a karatén kívül.

Ha majd elkerülök BP-re, akkor karate mellé brazil jiu-jitsut akartam tanulni és a most hallottak alapján egy jó MMA klubot is keresnék. Jó választás a bjj?



És még valami mellékes, ha nem túl tolakodó: #2 múltidőben írtad, hogy 12 éve űzöd az említett két ágat. Véletlen az a múltidő, vagy 20 évesen tényleg abbahagytad, amit 12 éve csináltál? Ha igen, miért?

2015. nov. 5. 22:28
 7/12 A kérdező kommentje:
Továbbá mit lenne érdemes csinálnom ebben a két évben, amíg ne lesz lehetőségem egyesületnél tanulni MMA-t és bjj-t (vagy mást)?
2015. nov. 5. 22:30
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

BJJ jó választás, mivel más földharc stílus nem is jöhetne szóba ilyen idősen (értsd: más stílusban nem nagyon vállalnak el ilyen idősen kezdőként). Meg az MMA meccseken a földharc nagy része BJJ technikákból áll (fojtás, feszítések, stb).

Addig meg amíg nem költözöl szerintem csinálj erőnléti edzéseket + fejleszd az állóképességedet.

2015. nov. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabbat meg elfelejtettem: addig is aktívan kövesd nyomon az MMA világát. Nézz gálákat, meccseket, olvas elemzéseket, leírásokat a különböző stílusokról, stb. Ha nem akarsz keresgélni akkor ott van a Totaldamage oldala, ott elég szépen összefoglalják ezeket + Bronson is ír olyan egyéb dolgokról, amiket jó tudni (technikákról, stb).
2015. nov. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És hogyan érdemes edzeni? Tabata jó gondolom. Zsákolást is érdemes tabatázva?
2015. nov. 7. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!