Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szabad lenne-e férfit női...

Szabad lenne-e férfit női csapatba bevenni az olimpián?

Figyelt kérdés

Az angolok rögbi meccsét véletlenül látva jutott eszembe.


Mert hiába változtatja magát egy férfi nővé, a fizikai tulajdonságai mégiscsak előnyhöz juttatják.



#férfi #olimpia #nő #angol csapat
2016. aug. 7. 07:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha valaki férfiként nőkkel versenyez, azt kizárják. Csakúgy, mint doppingtesztnél, sextesztet is végeznek, aminél ha átoperálja magát az illető, akkor is kimutatja a teszt a pontos nemét.

Bizonyos sportágakban indulhatnak nők, férfiak ugyanabban a számban (lovaglás), illetve ha jól tudom a Fina nemsokára engedélyezi, hogy szinkronúszásban csapatban indulhassanak férfiak.

2016. aug. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolnám, de az egyik játékos a női rögbicsapatban férfi volt, komolyan.
2016. aug. 7. 15:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem létezik, ha lebukik az egész csapatot kizárják. Márpedig ha gyanús, akkor vizsgálják.
2016. aug. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a téma érdekes ez a cikk: [link]
2016. aug. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy egyedül lennék, aki látja. Máshogyan is megy, fut, nem csak a kinézet.


Bár a rögbi a legkevesebb, sokkal nagyobb előnye lenne egy férfinak mondjuk súlyemelésben. És az angol csapatban van más is, akiről nem mondják, meg, hogy kiről van, szó, hogy ne bántsák az átoperálás miatt.

Nem is tudom. Nem találtam semmi konkrétumot addig.


Az nem számít, hogy az angoloknál milyen más emberek vannak, akik azért fizikailag ugyanúgy férfiak, vagy nők, függetlenül mástól.

De a nőként induló, de eredetileg férfi versenyzők a többi, eredetileg is nőnek születettel szemben előnnyel indulnak.

2016. aug. 7. 18:30
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem az M5-ön volt, külföldön azt nem lehet nézni.


Nem is én néztem, csak odahívtak, hogy idenézz, mi a véleményed. Angol rögbimeccs volt, véletlenül maradt rajta, eleve rövid is, meg a szabályok is rejtélyek, ha vannak.

Persze, lehet, hogy mindenki téved, csak érdekes dolog.

2016. aug. 7. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!