Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mi a véleményetek a WTCC-ről?

Mi a véleményetek a WTCC-ről?

Figyelt kérdés
Azon túl, hogy olykor egész jó kerék a kerék elleni csatákat produkál, és örülünk a Nordschleife visszatérésének, sokan nevetségesnek tartják ezt a sorozatot. Én nem követem, de azt tudom, hogy többletsúlyokat raknak a leggyorsabb autókba, és hogy már az apróbb koccanásokat is büntetik. Ezeket jómagam is nevetségesnek tartom. Valaki azt is mondta nekem, hogy szinte minden szabály gagyi. Tudnátok részletesen igazolni/cáfolni amiket hallottam a WTCC-ről és elmondani a saját véleményeteket?

2016. aug. 11. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

nem nevetséges, hiszen FIA rendezvény, és abból nincs sok, ilyen pl a forma1, wrc , wec, és még 2-3.

Az ütközések nagyon gyakoriak, és 2futam között a szerelők barátja a ragasztószalag.

csak Michelisz miatt nézem

2016. aug. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gagyi, komolytalan. csak azért hozták létre hogy a népszerű nem fia túrakocsis sorozatokat ledegradálják azta hogy ezt az amatőr posványt vbnek nevezik.
2016. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"nem nevetséges, hiszen FIA rendezvény" Na ezen jót röhögtem. :D

Második, szerintem pont te mondtad nekem a múltkor azt, amit a kérdés alá gépeltem, hogy minden nevetséges. :)

2016. aug. 11. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legnagyobb baja, hogy mindig van egy autó, ami sokkal jobb, mint a többi - pár éve a Chevrolet-k, most a Citroen.

A többletsúlyokkal elvileg javítanak ezen a helyzeten, de sokszor ez is haszontalan. A fordított rajtrács viszont sokat dob az izgalmakon.

Ugyan nevében világbajnokság, kicsit olyan a szerepe, mintha az IndyCarnak a Forma 1-gyel szemben, csak itt a szerepek fordítva vannak a DTM-mel.

A sorozat meg szerintem egy végállomás egy pilóta életében. Nem rossz hely, de innen nem igazán lehet továbblépni, ellentétben a DTM-mel, ahonnan nem egy pilóta került már az F1-be. Talán ha lenne egy közös túraautó-világbajnokság, sokkal nagyobb respektje lenne.

2016. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont ezek a többletsúlyok és a forditott rajtrács miatt nevetséges, mert mesterségesen formálják a versenyek alakulását, ami miatt autósport helyett már inkább autósszinháznak néz ki.
2016. aug. 11. 17:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok baj van vele, sajnos, bár azért nevetségesnek nem nevezném.

Egyrészt kevés a gyártó, legalább is kevés gyártó veszi komolyan. Most van 3, abból a Citroen már szarrá nyerte magát, és jövőre ki is száll, a Honda csak olyan "tessék-lássék" szinten van jelen, a Volvo meg még csak tapasztalatot gyűjt. Nagy összegben mernék rá fogadni, hogy a svédek a következő 3 évben dominálni fognak, majd kivonulnak.

A "nevetséges" szabályok pont ezért vannak. Még így is hatalmas a dominancia egy gyártó részéről, ha nem lenne fordított rajtrácsos futam, meg súlytöbblet, akkor még unalmasabb lenne a bajnokság.


Leginkább azzal van a baj, hogy FIA bajnokság.

Az összes FIA bajnokság "nevetséges" mostanság. Dilettáns bíráskodás, hülye szabályok, és hatalmas dominancia jellemzi őket. (WRC, WTCC, F1)


Ha valaki jól szervezett és igazán izgalmas motorsport sorozatot akar, akkor nézze a FIM MotoGP-t.

2016. szept. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem is a MotoGP a nagy kedvencem! Na meg persze a Man-TT és a kistesói mint pl. az Ulster GP és a North West 200. :)
2016. szept. 19. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!