Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hosszú Katinka miért nem pihen?

Hosszú Katinka miért nem pihen?

Figyelt kérdés

Az Olimpia óta elment versenyezni világkupa sorozatokra. De miért? Vége az Olimpiának és jövőre Magyarországon lesz a VB. Mikor fog pihenni? 4 éve kőkemény munkáját nem kipiheni, hanem rádolgozik. Hogy oldják meg, hogy ne égjen ki, mint versenyző?


Természetesen Shane és ő az, akik a legjobban tudják, hogy mit csinálnak, nem jobban akarom tudni, hanem megérteni.


Azért nem értem, mert a pihenés az ugyanúgy hozzátartozik az edzésmunkához. Éjszakánként is lefekszünk aludni, mert így működik az ember. Minden úszó pihen, beleértve az olimpiai aranyérmeseket is. Egy példa: Phelps a 2008-as Olimpia után több, mint fél évet pihent.


Köszi a válaszokat!



2016. szept. 13. 23:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Sőt! Olyan is előfordul, hogy egy olimpiai aranyérmes sportoló az Olimpiát követő világbajnokságot is kihagyja.
2016. szept. 13. 23:56
 2/9 Cortez70 ***** válasza:
64%
Minek? Egy csomó pénzt keres így.
2016. szept. 14. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Egy progi úszónak jó esetben van 5-8-10 éve rá, hogy megkeresse azt a pénzt amiből a hátralevő életében(ami ha folytatja az egészséges életmódot még igen csak hosszú is lehet...), kényelmesen megélhet, hát hülye lenne lazsálni a világ egyik legjobbjaként... 10 év múlva a kutya se fogja tudni, ki az a Hosszú Katinka...
2016. szept. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 aikiboxer ***** válasza:
100%
Nem csak Katinka hajtja magát, a többi úszónk is ott lubickolt mellette a VB-n, Jakabos Zsuzsa is stb. Nyilván pihen amennyit kell, nagyon profik. De miért kellene leállnia az edzéssel?
2016. szept. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szóval a még több pénzt az indok? Azt hittem, hogy az Olimpiai érmekből bőven jut. Az oké, hogy Jakabos Zsuzsáék is úsznak a VK sorozaton, de ők kénytelenek is, mert az Olimpián nem nyertek semmit. Kiestek az első előfutamban és a vele egy cipőben járó sportolóknak is életben kell tartani a szponzoraikat valamiből. Így aztán az Olimpia után 2 nappal mehetnek tovább versenyezni. De Katinka..


Viszont hogy oldhatják meg, hogy ne égjen ki? (Biztos, hogy megoldják, Shannel ugye profik, de kíváncsi vagyok)

2016. szept. 14. 08:34
 6/9 aikiboxer ***** válasza:
Az biztos, hogy a kiégés ellen komolyan tenniük kell, de ezeknek az úszóknak ez az életük – és ha jól értem, Katinkáék edzés gyanánt járnak versenyezni. Talán az is segít, hogy férj és feleség, hajtják egymást előre.
2016. szept. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most pontosan nem tudom, asszem 3 aranyérem vagy 4, ha érmenként 30 millióval számolunk, nos az szép summának tűnik,

Én csak egy festő mázoló vagyok, de pont pár hónapja számoltam ki, ha tartom az étrendemet hátralévő életemben, lehet optimista vagyok, de szeretném megélni legalább a 80 évet, maihoz hasonló éfrenddel mai árakon 68 milliót fogok még csak kajára költeni... szóval annyira nem is sok pénz az...

Ha én élsportoló lennék, megpróbálnék mindent megtenni azért, hogy a sport karrierem után ne kelljen kőkeményen megdolgoznom a lakhatásomért és a kajámért,m esetleges nyaralásaimért, elég legyen keresni minden másra...

2016. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nomeg ki kell hajtani mindent mielőtt tiltólistás lesz a cucc ami hajtja... :D

De ez csak személyes vélemény :)

2016. szept. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5%

az úszók szerintem nehezen tudnak kiégni.

gyakorlatilag a világ legunalmasabb sportága.

egy zárt épületben egy medencében kell úszni oda vissza éveken keresztül.

akit az első pár évben ez nem ábrándít ki,azt később sem fogja.

2016. szept. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!