Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » F1. Az elmúlt 16 évben (2000-2...

F1. Az elmúlt 16 évben (2000-2016) te kiknek adnád a vb címet évenként lebontva?

Figyelt kérdés

Én:

2000: Mika Häkkinen

2001: Michael Schumacher

2002: Michael Schumacher

2003: Kimi Raikkönen

2004: Michael Schumacher

2005: Kimi Raikkönen

2006: Fernando Alonso

2007: Kimi Raikkönen

2008: Felipe Massa

2009: Jenson Button

2010: Mark Webber

2011: Jenson Button

2012: Sebastian Vettel

2013: Sebastian Vettel

2014: Nico Rosberg

2015: Lewis Hamilton

2016: Nico Rosberg


Indokok:


2000: Häkkinen nagyon sokszor, önhibáján kívül esett ki abban a szezonban, és még így sem volt annyira sokkal lemaradva Schumachertől


2003,2005: Ugyanaz a helyzet mint Häkkinennel, Kimi a technikai kiesések nélkül már rég háromszoros világbajnok lenne


2008: Hamilton nagyon szerencsés volt abban az évben, a Ferrari, és Briatore cseszték el Massa vb címét


2010: Annak ellenére hogy egész évben Vettelt nyomták, Webber az utolsó futamig vb esélyes volt. Sokan nem tudják de az utolsó 4 futamon törött vállal versenyzett, így is majdnem bajnok lett.


2011: Button sokkal meggyőzőbb volt abban az évben. Csapattársát, Hamiltont lealázta, élete formájában volt. Vettel csak a Red Bullnak köszönhetően lett abban az évben bajnok, egy bajnoki megmozdulása sem volt 2011-ben.


2014: Rosberg az utolsó futamon bukta el a címet. Technikai probléma miatt ki kellett állnia. Egész évben meggyőzőbb volt mint Hamilton.


2016: Ez az év eddig abszolút Rosbergé.



2016. okt. 6. 17:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó látni, hogy más szerint is Massa érdemelte volna meg azt a VB címet Hamilton helyett. Egyetértek azzal amit írtál, én is kb. így állítanám össze.
2016. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
2000-ben az a nagyon sok kiesés három volt, két motorhiba és egy olajnyomás probléma. Ellenben Schumachernek kétszer mentek neki hátulról az első körben, és szintén volt egy motorhibája, meg egyszer a felfüggesztés hibája kellett vezető helyről kiállnia.
2016. okt. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Ez a kérdés azért hülyeség, mert felhozod érvnek, hogy Raikkönennek mondjuk mennyi technikai problémája volt, de azzal már nem foglalkozunk, hogy egyébként nem biztos, hogy egyáltalán ilyen meggyőző teljesítményt nyújtott volna, ha nem az McLaren lett volna alatta. Tehát, hogy tkp. a technika miatt bajnokesélyes lett, majd a technika miatt, máshogy, elbukta, és te csak az utolsót veszed le, az nem számít, hogy 2006-ba is ugyanolyan jó pilóta volt, csak a technika már alapból nem volt olyan jó. Abban az évben a Raikkönen alatt egy olyan autó volt, hogyha ott sosincs semmi gikszer, akkor 19-ből 13 futamot megnyer kb. ugyanúgy, mint Vettel 2013 vagy 2011-ben. De ott meg valamiért azt írod, hogy nem volt semmi bajnoki megmozdulása... mégis mit kellett volna csinálnia? Egész évben esélytelen volt ellene Webber, egy-két futamgyőzelmen kívül mindenütt nyert. Egyébként meg ilyen alapon 2011-ben Alonso, mert azzal a Ferrarival egy szinten jött a Mclarenesekkel és Webberrel, az sokkal nagyobb teljesítmény (végül csak Hamiltont győzte le, de nem sok pontbeli differencia volt ez a négyes közt). Buttont annyiból mondod jónak, mert legyőzte Hamiltont, de Hamilton kb. élete legrosszabb formájában volt akkor, Buttonnek meg még csúsztak is be győzelmek a semmiből (Kanada többek közt), ehhez képest, hogy így se volt olyan sokkal jobb nála, az pont, hogy gyengíti Button érdemeit. Lehet igaz, hogy élete formájában volt, de ez nem érdekel senkit, mert én is lehet életem formájában, mégis utolsó leszek... Button egy közepesen jó pilóta volt, ott volt a jobbak között, de nem emelkedett ki, kb. nálam mindig azon a szinten állt, hogyha felsoroltam 5-6, max. 8 legnagyobb tehetséget, akkor utána jöhetett Button, mert még ő is jó.


Ez a lista úgy lenne érdekes, hogyha megnéznéd a teljesítményt, autótól, eredménytől függetlenül és úgy próbálnád megítélni, így csak egy katyvasz sztem. Úgy visszaadná kicsit azt, amit én is szeretnék, hogy egyszer mindenki egyenlő technikai feltételek mellett versenyezzen és úgy dőljön el ki nyeri meg a bajnokságot.


Az én listám valahogy így nézne ki (2004-től nézek F1-et)


2004: Schumacher, de nem elemeztem végig, meg már rég is volt, azért Alosno, Montoya, Raikkönen, Trulli is a legjobbak közt vannak nálam, ez a TOP 5, talán azért Scuhmacher volt mégis a legjobb, akkor nagyon formában volt


2005: Raikkönen, Alonso és igazából őket mondanám. Schumacher abban az évben kicsit formán kívül volt, oké, hogy az autó nem volt jó, de én egyébként sem azt láttam, hogy akkor annyira jól ment volna... úgy gyűjtött annyi pontot, mint Montoya, hogy utóbbi egész évet elcseszte, mert hol valami hülye baleset pld. Pizzonia, de volt olyan is, hogy külsős baleset miatt hagyott ki kb. 2 futamot, vagy valami hülye technikai malőr miatt az egész éve egy vesszőfutás volt, Schumachernek pedig még egy győzelem is a zsebébe hullot, minden rivális nullázásával (USA).


2006: Schumacher, Alonso, Raikkönen


2007: Raikkönen, Hamilton, Alonso: Talán Massa volt egy kicsit gyengébb, de ez a hármas iszonyat szorosan jött végig...


2008: Kubica, Massa, Vettel, Alonso


2009: Hamilton, Raikkönen, Vettel, esetleg Trulli, Rosberg


2010: Alonso, Kubica - szégyen volt, hogy mindkét Red Bullos, azzal az autóval a végéig nyitva hagyta a bajnoki cím sorsát...


2011: Alonso, Vettel


2012: Alonso, Hamilton


2013: Raikkönen, Alonso, Hamilton, Rosberg, Vettel és Hülkenberg - ebből a szempontból egy nagyon jó kis év volt, ha Vettel nem húzott volna el a technikának köszönhetően, nagyon megnéztem volna egy csatát ez a hatos közt.


2014 - Alonso, Ricciardo, Hülkenberg, Hamilton


2015 - Alonso, Hamilton, Vettel, Perez


Idei évet még várjuk ki, de eddig Rosberg talán picit meggyőzőbb, mint Hamilton, Ricciardo, Verstappen, Alonso nyújtanak még nagyon jó teljesítményt.


Nehéz ezt így kielemezni, ez csak egy nagyjából összedobott dolog volt, a kiscsapatok pilótáit sokszor képtelenség meghatározni, de idén se tudjuk, hogy az a teljesítmény, amit Rosberg és Hamilton lead a versenyfutás közepette, az mire elég Ricciardoék ellen, azonos technikával.


Veled kapcsolatban azt érzem, hogy ellenszenvezel Vettelel és Hamiltonnal, szimpatizálsz Hakinennel, Raikkönennel, Buttonnel, Rosberggel, Massával és sokszor ez szüli a listáid eredményeit. Rosberg egy kicsit jobban teljesítmény során, amivel talán már meggyőzőbb, mint Hamilton (és utóbbi meg eléggé formán kívül van idén), rögtön abszolút jobb. 2014-be, amikor Rosberg kb. azzal volt elől a pontversenybe sokáig, hogy rögtön az első futamon +25 pont hullott az ölébe Hamiltonnal szemben, ami kitartott Kanadáig, majd ott még 18 hullott az ölébe, amiből megint kicsit gazdálkodhatott. Végig jobb volt Hamilton. Rosberg ink. 13-ba vagy idén volt meggyőző nekem, esetleg egy-két Williams-as éve alatt. Schumi mellett nehéz elhelyezni a teljesítményét.

2016. okt. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező mit nézett az elmúlt 16 évben??... atyaisten no komment az egészhez
2016. okt. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
56%-os te mit nézel? Biztos nem Forma1-et.. :D Perez mint bajnok? Vagy Trulli 2009? o.O
2016. okt. 26. 22:02
 6/15 A kérdező kommentje:

56%-os még valami... :) Azt írtad hogy ellenszenvezek Vettell-el.. Hát öregem Vettel 2008 óta a kedvenc Forma-1-es pilótám... És igen, függetlenül attól hogy a kedvencem összesen 2 vb címet adtam volna neki reálisan.

Massát pedig ki nem állhatom.. :D De attól még 2008-ban ő érdemelte volna meg a bajnoki címet.

2016. okt. 26. 22:05
 7/15 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. :D Alonso 2015-ben miért érdemelte volna meg a címet? :D Még Button is legyőzte a csapattársa.. :D Ülj le egyes. :)
2016. okt. 26. 22:06
 8/15 anonim ***** válasza:
20%

Majd én írok egy normális listát...

2005-Raikönen

2006-Alonso

2007-Hamilton

2008-Hamilton

2009-Button

2010-Webber

2011-Vettel

2012-Alonso

2013-Vettel

2014-Hamilton

2015-Hamilton

2016-Hamilton

2016. nov. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert agyilag nem tudod felfogni mit irtam. Es ezzel nem teged akarlak ledegradalni biztos ertelmes ember vagy, csak tul elfogult a sajat allaspontoddal szemben, engedd be egy kicsit az en megltasaim is, hatha vmi jo belole, elvegre ez lenne a lenyege az eszmecserenek nem? :) Olvasd el meg1x htha sikerul. Arra vilagitottam ra, h hiaba teszed ezeket az oriasi tenyfeltaro meglatasokat, amikor fals logikara epul az egesz. Az nem erv, h az utolso futamon ki kellett allnia (marcsak azert se mert le..zarom hanyszor, mikor kellett kiallnia, nezd meg h egy adott szezonba ki hanyszor esett ki onhibajan kivul es akkor mar azt vesd ossze de rendszeresen nem tetted meg). Masreszt pedig az se feltetlen helytallo erv h amugy meggyozobb lett vna a teljesitmenye, a kulcsgondolatom az, h baromsag levenni a technikai hibakat es azert megnyeretni vkivel a cimet,amikor lehet pont az autoja is volt annyival jobb egy adott dekikvensnel h kb. a techikai nehezsegei ezt ink korrigaltak, de ezt te mar nem szamolod. Ezert irtam h ertelmesebb lenne a natur teljesitmenyt leszurni es azt vizsgalni, az alapjan bajnokot valasztani, persze ez sokkal nehezebb. En egy gyors osszedobott listat cainaltam, akiket leirtam nyilvan nem mind egyszerre bajnokok lennenek, en meglatasom szerint abban az evben az a telhesitmeny alapjan, egyenlo feltetelek mellett ok szolhattak vna bele a bajnoksagba, koztuk dolt vn rl. Perez mindig is jo pilota volt egy butonnel nem rosszabb es aba az evbe kinotte magat, agyonverte hulkot, ha te buttont bajnokka valasztod akkor miert fald h ha en perezt eselyeskent nevezem meg? Pont az a lenyege a listamnak h fuggetlenitunk a techbikatol es a natur teljesitmenyt probaljuk nezni, es az is texhnika ha vkinek bitang eros az autoja, nem csak az ha vki sokszor kiesik a technika miatt. A te listad tkp az utobbi pontatlan kivetebol szuletett egy csipetnyi szemelyes szimpatiaval v impulzussal. Nyilvan nem perezt gondolnam abban az evben is bajnoknak, de egy nevet lehetetlenseg, foleg egy ilyen osszekapkodott lista kapcsan leirni, perezbol akkor kineztem h eselyes lett volna, 10bol 2 esetben lehet megnyeri, nyilvan alonso v hamilton sokkal eselyesebb volt nala. De epp ezert mobdtam h ez egy erdekes is lenne h egyenlo feltetelek mellett nezzuk ossze ezeket a teljesitmenyeket es igy szakadeknyi kulonbsegekkel kb lehetetlen megtippelni ki a legjobb. Alonsot nem azert gyozte le button tavaly, hanem mert sokkal szerencsesebb volt, alonsonak sok pech bejott akkoriba, nem mindig kenyszeresén a pontazamokat kell figyelni, pont ez a feluletesseg es a hozza nem ertes amivel engem ragalmazol. Igy nem is kene f1et neznem eleg lenne rapillantanom a tablazqtra es ugy valogatni. En azert raktam be akkor is es szibte mindig alonsot mert a mai f1 talan legjobb es legstabilabb pilotaja egy jo aztoval abban az evben is cimert ment vna masreszt tobbszor mondta o maga is es lathato is volt h elete futamat mente, csak egyszeruen ilyen sz...r volt az auto raadasul megbizhatatlan is. Alonso onmagabol valszeg az utobbi 12 szezonbol 5x kb siman bajnok lenne sztem. De unalmas us leirni mindig h alo alo igyjprobaltam azt a csokrot kiszedni, akik nekem abba az evbe kiemelkedtek teljesitmenyre.
2016. nov. 20. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Pld ez a 2009 button, 2010 webber abszolut hiteltelenne teszi szamomra a listakat mert latszik h nem a teljesitemnyt nezi hnem korrigal. Button es webber a budos eletbe bajnoki cim kozelebe se kerultek vna trulli v perez szintu pilotak se voltak, csupn abban az evben volt alattuk egy k...va jo techinka es ezert mar nekik adhjatok. Radasul webber teljesitmenye is s.ar volt mwgverte alonso, rajta volt ham sokkal gyebgebb technikakkal az az ev mundket red bullostol gyenge vülz azzal az autoval be kellet vna huzbi a cimet futamokkal a vege elott mint most a ham ros paros. Button meg a veteran ea sose vmi jo rubenstol kapta a pofonokat, nyogvenyelosen latvqnyosan az elso 7 futamon levo raketa autojanak koszonhetoen nyerte a cimetes ti meg oda is adnatok neki ezert. De meg a 2008 hamilton se megerdemelt, ha ham bmikor megerdemelte az 7,12 esetleg 14,15, ekkor lattam ot kiegyesulyozottnak es utosnek égesz 2008at vegigbalfekoskodta, az utolso futamob megkoronazva ezt. Nem nyujott rossz teljesitmenyt, ham azinte sose rossz, de akkor kubica vagy massa sokkal utosebb volt. Azt beneztem h vettel utalo vagy es button sinpatizans de fura h butonnak adnad arra a lof.sz evre a cimet, amikor hamilton talan egyetlen s.ar teljesitmenyet nyujtotta, azt se tudta hol van, raadasul button szerencses is volt ugy h vettel mindent megnyert v alonso is szokasahoz hiven szepen tartotta a lepest a talan 14es mellett leggyengebb ferrarivjaval. De az biztos h ham ellenes es rosberg partivagy :D
2016. nov. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!