Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Késő van már a bokszhoz?

Késő van már a bokszhoz?

Figyelt kérdés
Már nem először írok ki ezzel kapcsolatos kérdést,de eddig nem igazán írtam körül mit is akarok...Egy olyan férfi,aki már elmúlt már 22 éves,vagy e körül a kor körül mozog,az még megtanulhat bokszolni úgy,hogy akár versenyezni is tudjon? Tudom,rengetegen már 6 éves korukban elkezdik és ők egyértelmű előnnyel indulnak velem szemben...De mi van ha valakinek van ehhez a sporthoz tehetsége? Akkor is baj,hogy ilyen későn kezdi? Sok híres profi későn kezdte,Papp Laci,Larry Holmes,Earnie Shavers,Rocky Marciano(ráadásul neki mondták is,hogy semmi tehetsége hozzá,hagyja abba,23 éves volt,amikor kezdte). Bármilyen verseny...Világbajnokság,olimpia,Európa vagy országos bajnokság,bármilyen. Indulhat valamelyiken is és kereshet sok pénzt ezzel a sporttal egy olyan személy,aki ilyen későn kezdi? Nem a pénz motivál,de persze ezt is szem előtt tartja az ember. Jómagam sosem gyakoroltam semmilyen küzdő sportot,kis ideig fociztam régebben...182 cm vagyok kb 77 kilóval,amolyan atletikus/vékony termet,nagyon jó a kondícióm,könnyen izmosodok,kortársaimnál valamivel erősebb vagyok. Tudom,hogy ezek nem feltétlen számítanak,de azért leírom. Szerintetek?

2017. márc. 19. 17:20
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Apám 3-szoros magyar bajnok, 2. volt világbajnokságon, jelenleg edző.

Ő szerinte az hülyeség, hogy késő valakinek elkezdeni már boxolni. Ha jól tudom Madár is ugyan ezen a véleményen van, viszont Koko már nem nagyon. Ő úgy van vele, hogy ha nem kezded elég korán, akkor nem lesz olyan rutinos a mozgásod, ezt egy meccs közvetítésekor mondta azthiszem az olimpián. (Egyébkent apám mindkettőt ismeri személyesen)

De ha jól tudom legutóbb az olimpiát is egy olyan nyerte legutóbb aki késői tizenéves korában kezdett boxolni.


Bár ez eléggé személyfüggő. Ismerek most is olyat aki másfél éve kezdte a boxot 15 évesen és simán nyert egy olyannal szembe aki már 6 éves kora óra edz és már vb-n is volt Oroszországba. (18 éves azthiszem most, szóval még csak nem is egykorúak voltak, de persze azt mellé teszem nem egy sújban vannak..)

2017. márc. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*Bocsi a szóismétlésért.
2017. márc. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyébként pénzt inkább profiba tudsz keresni, még a vesztes is kap elég jól. De azért ne rögtön profiba kezdd el.

(Van hogy meccsenként bőven 100k felett keresett egy ismerősöm, néha otthon néha külföldön)

2017. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem az a baj hogy te kezded későn, hanem hogy a többiek korán!

30 évesen is megtudod tanulni a teknikát, csak tudod a többi 30 éves meg 10-20 éve tanulja és annyival erősebbek is.

Most egy olyan 22 éves aki 10-15 éves kora óta csinálja az megverne belőled 2-3-at is! (jelen állapotodban)

Kell egy 3 év hogy egyátalán ellenfél legyél nekik, ne egy olyan akit csak lezsákolnak. Aztán pedig kezdhetsz építeni magadra, de nagy eséllyel mindig hátrányban leszel.

Tudom hogy lehangoló válasz, de inkább az igazat mondtam.

Én 14 évesen elkezdtem anno, de még 1 év után is elvert egy 12 éves kisgyerek aki fele akkora volt, viszont már 5 éve tolta. Viszont a kezdőkkel már elbírtam könnyen és az olyanokkal is akik 2-3 éve jártak csak ritkán vagy ügyetlenebbek voltak.

2017. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az helyet, hogy itt kérdezel már rég lemehetél volna oktatásra. Ott majd eldől, hogy van-e érzéked hozzá. Hobbi szinten biztos, hogy csinálhatod.
2017. márc. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sosem késő sportolni, vagy elmenni egy küzdősport edzésre. Legfeljebb nem leszel élsportoló, de ettől még lehetsz jó bokszoló! Hajrá!
2017. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz mindenkiből profi, meg pláne nem sikeres profi de ettől el lehet kezdeni bármikor, csak felmerül a kérdés hogy mennyire fogod örömödet lelni abban hogy hülyére verik a fejed úgy hogy ebben karrierlehetőség sincs.
2017. márc. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
délután 4 van, hogy lenne késő a bokszhoz, eredj edzeni!
2017. márc. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!