Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Futóverseny előtt hogyan kell...

Futóverseny előtt hogyan kell felkészülni?

Figyelt kérdés

Nyár óta edzek a holnaputáni versenyre.

Viszont azzal nem igazán vagyok tisztában, hogy enni, inni mit mennyit és hogy kell, meg ilyenek? Ha megiszok egy kólát előtte akkor az segít, felpörget, vagy csak „visszahúz”? Meg olvastam, hogy előtte 2 nappal már ne csináljak semmi viszon ma futottam 2km-t, hogy formában legyek, de holnap már biztosan nem fogok..

4 km lesz, 13/L


2018. márc. 25. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már csak annyit tudsz csinálni, hogy feltöltöd az energia raktáraid. A versenyig egyél szénhidrátban gazdag ételeket. Ha kell egy kis plusz még annyit tehetsz, hogy veszel pl decathlonban egy biotech-es "energy shot" nevű cuccot ilyen kis ampullában folyadék. Lényegében cukorszirup, fokozatosan fog ellátni energiával a verseny végéig ha egyet megiszol előtte. Annyit tudok még tanácsolni, hogy pihenj rá, most már addig semmi mozgás.
2018. márc. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A neten is vannak erről infók, ami magát az edzést, pihenést illeti.

A táplálkozás részben egyéni is. A legtöbb futó szénhidrátra alapoz, amit pótolni kell menet közben nagyobb távoknál. Te mekkora távot fogsz futni? Ha én futnék (ez még a távoli ködös jövőben van, nem tudok futni, de meg fogok tanulni), akkor nem ennék közben kisebb távnál, maratonnál valószínűleg igen, de erre az ember rájön az egyre hosszabb versenyeinél. Előtte nem ennék, mert én mindig csak éhgyomorra tudtam jól edzeni vagy fizikai munkát végezni, de sok embernek ennie kell előtte s mivel ez futás, nem túra, menet közben neccesebb is a táplálkozás. Az ilyen direkt gyors energiapótlásra való, könnyen bevihető ételek mennek inkább.

A kóla is egyéni, kit lenyom, kit felpörget, az se mindegy, van-e benne cukor...

Az ivás is egyéni. Olyannal élek, aki versenyen kívül, de lefutott 20 km-t úgy, hogy sem előtte, sem közben nem ivott (itthon hagyta a vizét, ennyire azért nem teve), 5 km-en eszébe se jutna. Én viszont nagyon igénylem a gyakori kevés ivást. Nyilván tapasztaltad már, neked mi kell a megfelelő hidratáláshoz. A speckó italokhoz már nem értek, jó ideig nem fog érinteni, az biztos.

2018. márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kólához hozzátenném, hogy az csak annyit csinál, hogy gyorsan felviszi a vércukor szinted jó magasra, ezt érzed pörgésnek. Viszont amikor elmúlik a hatása ami pár perc akkor az eredeti érték alá fog zuhanni, szóval többet árt, mint használ.
2018. márc. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!