Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért olyan nagy szám a Forma 1?

Miért olyan nagy szám a Forma 1?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 02:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Én sem értem, hogy miért szereti ennyi ember. Szerintem nagyon unalmas nézni 20 kocsit órákon keresztül, ahogy köröznek egy pályán.
2010. jún. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

Van akinek a sakk unalmas,van akinek a foci vagy a tenisz vagy éppen a sikítóverseny.

Én régóta szeretem az F1-et,de azt is megértem,ha valakit untat.Nem vagyunk egyformák.

Amúgy a tradíciója miatt olyan "nagy szám".Nemzetközi versenysorozat,sok ország részvételével és közreműködésével - nem mellékesen nagysebességű techinkai sport,ahol minden körben történhet valami.

Azt a sportág rajongójaként is elismerem,hogy vannak gyorsabb és mozgalmasabb autosportok is,de ettől függetlenül nálam pirosnapos ünnep a futamok napja (márcsak azért is,mert vasárnaponként van ;)).

2010. jún. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
38%

én f1 rajongó vagyok, lehet van akit nem nagyon érdekel ez a sport, de ez csak egy sztereotípia, hogy 'nézni a kocsikat ahogy húsz körön át köröznek'! nem, ülj le, nézz meg egy futamot, ma 18órától lesz a kanadai nagydíj, meglátod nem csak az van, hogy köröznek hosszú, hosszú körökön át!:)

na viszont az amcsi nascar na az tényleg unalmas ott tényleg körbe/körbe mennek órákon keresztül!:)

2010. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%

Tesómék is megvoltak/megvannak bolondulva érte. Én nagyon utáltam,mert tök unalmas,hogy körbe-körbe mentek. De egyszer láttam egy nagyon jó futamot,és az akkori győztes,azóta is a kedvencem :) Szóval,ha van valakinek szurkolni,akkor nagyon izgalmas is tud lenni 1 futam,főleg,ha több kedvenced van:)

Alonso,Kubica,Glock :D Hajrááá

2010. jún. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
38%

Egy ideig nekem is unalmas volt, mert sajnos a tv messze-messze nem adja vissza azt az élményt, mintha mondjuk kint lennél egy versenyen.

Ők ugyanis nem csak úgy autókáznak. Az a sebesség, az a gyorsulás, azok az erők, amik hatnak rájuk pl. egy fékezésnél vagy egy gyors kanyarnál, ezek mind olyan szintű állóképességet igényelnek, hogy azt így tv-n keresztül nem lehet elképzelni.

Ha tudnád, milyen érzés 5 G-s nehézségi erőt átélni percenként többször is, 1,5-2 órán keresztül egyfolytában... Amikor le kell fékezni 330 km/h-ról 100-ra kb. 1 mp alatt, azt csak akkor tudod elképzelni, ha már átélted. (A legdurvább hullámvasút is nagyon-nagyon messze van ettől és az nem is tart másfél órán keresztül...)

És még eközben gyakran komoly döntést kell hozni századmásodperc alatt, hogy mondjuk éppen mikor merről kerülsz, stb... +Taktika a gumikkal, mert abból is többfélét használnak, stb, stb...

Szóval ez egy igen nehéz sport, és persze veszélyes is.

2010. jún. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:

Én nagy Forma1 rajongó vagyok!

Akit érdekelnek a technikai sportok csak az ronjong érte. Ez az autó versenyzés király kategóriája. Olyan minta fociban a BL vagy a VB. Vannak persze unalmas versenyek, de ha együtt élsz és követed ezeket hamar feletetik a jó futamok. Látogass ki élőben a Hungarolingra és megtudod milyen hangulat is van kint. Eszméletlen jó.

2010. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én idén évad elejétől lettem F1 rajongó! Szerintem ez Schumi visszatérésének is köszönhető! Régebben is néztem F1-et csak akkor nme minden futamot és nem végig! Nekem még a Bahreini futam is non tetszett pedig ott nme történt sok érdekes dolog! Amikor még Schumi a Ferkánál versenyzett akkor még 6-7 éves voltam mikor befejezte! Most vayok 11 és non várom az Európa Gp-t!


Én csak az F1-et szeretem! Moto GP-t se annyira! Jaj szegény Rossi! Remélem mihamarabb felépül és nemsokára az F1-ben láthatjuk versenyezni!!!

GO SCHUMI!!!!


11/L

2010. jún. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
Azért nagy szám, mert az emberek birkák. Nem látnak semmit. Ott álldogálnak órákon át, anélkül, hogy fogalmuk lenne a versenyzés mikéntjéről. Sok pénzt fizetnek ezért és azt hiszik ezzel közelebb kerülnek a gazdagok világához. "Beavatottá" válnak valami magasabb rendűbe. Saját kisszerűségük mellet demonstrálnak és eltartanak egy értelmetlen sportot. Inkább adakoznának a hajléktalanoknak. Az persze büdös. Mint a cigány, meg a paraszt is.
2010. jún. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Miután másfél órát szántál rá, hogy kijuss egy olyan falusi pályára, ahova egyébként sose sem vágynál, egy kisebb vagyonért nézetsz egy csupasz útdarabot, ahol 5 percenként 200-al elszáguld egy olyan autó, amiből alig látsz valamit. Szurkolói szellem nuku, és mg a csapvizet is arannyal mérik. A pénzről szól minden.
2010. jún. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
Sok pénz van benne, mert a sportág törpe diktátora korrupt politikusokkal kötött külön alku alapján egészségre káros dohánytermékeket is reklámozhat. Bernie Ecclestone egyébként évtizedekig köztudottan uzsorásként működött, és ma is kénye-kedve szerint alakítgatja a szabályokat.
2010. jún. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!