Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Első félmaraton futásához...

Első félmaraton futásához milyen tempót ajánlotok?

Figyelt kérdés

A leghosszabb táv, amit futottam az 17 km volt múlt szombat előtti szombaton. Eléggé lefárasztott. 2 óra 11 perc alatt futottam. 7:40 perces km-eket átlagosan.

Volt föl-le rendesen, és a versenyen is lesz. 16m-es szintkülönbség lesz pár szakaszon. Futottam már nagyobb különbségeket is, de ugye rövidebb távon. Az átlagos szívverésem a 17km-esnél 163 volt. Alapszívverésem, teljesen nyugalmi, fekvő helyzetbe 50. A gps-es garmin órám szerint a 17km-en 155m volt a szintkülönbség.

Dombvidéken lakom.

Csak június óta futok, többnyire 6-10km-t futottam augusztus közepéig, aztán volt egyre hosszabb futás hétvégente főleg. Szóval nem vagyok még annyira edzsésben.

Azon kívűl 35 vagyok ma-holnap, nem mai csirke. A 10-esemen most 3 percet javítottam a hétvégén, 1 óra 3 perc alatt futottam le.

Ha mondjuk 8 percesekkel indítok legalább 5km-ig, aztán max 10 másodperccel jobbat futok a következő 5-ön, az úgy jól hangzik?

Nem akarok meghalni a végére, de azért egy elfogadható időt akarok futni, kellemesen elfáradni.

Egy kis súlyfeleslegem is van, ezért is kezdtem el futni eredetileg. 10kg-ot leadtam. Még 5, de max 8kg-ot kéne fogynom.

2óra 30 perc szerintem nem lesz meg.

A leírtak alapján, milyen tempó lenne az ideális nekem?


2018. okt. 3. 14:06
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, verseny vasárnap lesz
2018. okt. 3. 14:06
 2/3 anonim válasza:
Szia,valószinuleg mar meg volt a verseny,en 3 evig atletikaztam es versenyfuto is voltam. Annyit tudok mondani,hogy a 17 km-re a 2 ora nem hangzik jol. En 13 evesen kezdtem a verseny szintu futast es evek ide oda 13 meg 35 az azert tenyleg nem ugyan annyi. Nekem az edzom elvarta,hogy 4 km-t 3 perc alatt fussak le. Versenyen ez meg mindig nem volt eleg,hogy az elso 10-ben ott legyek,de ugy unblock a versenyeknel a reszvetel szamit es nem az eredmeny,egeszseges versenyeknel meg aztan foleg. Egyebkent nekem az edzom mindig azt mondta,hogy "halj meg a palyan" akkor futsz jot ha ugy erzed a vegere,hogy hulla vagy.Na meg persze "minden fejben dol el" szoval ha te leszeretned futni 2 oranal kevesebb ido alatt akkor csak hatarozd el es menni fog.
2018. nov. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, már megvolt a verseny, 2 óra 21 perc lett az eredmény, úgy, hogy első 10km-en egy elég gyors tempójú hölgyre tapadtam rá. 10km-nél viszont leállt vízért, nekem tovább kellett mennem. Egyedül futottam onnantól és akkor le is eresztettem sajnos. A végén már jóformán totyogtam.

És a végén a célban azt hittem, hogy kábé meghalok, de kibírtam és nem álltam le, sétáltam, még csak le se ültem, pedig kábé szülés után voltam ilyen hulla. Olvastam, hogy jobb, ha 20 percig még sétálok utána.

Nekem apám volt az edzőm gyerekkoromban. Kábé ő is két lehetőséget hagyott. Vagy futok, vagy összeesek és meghalok, más esetben nem engedte, hogy leálljak.

Elég állat volt, így felnőtt fejjel már mondtam neki, hogy lehet, ha nem nyírt volna ki minden nap az agresszív tempójú futásokkal, lehet nem hagytam volna abba pár év után. Na mindegy, büszke volt az eredményemre. Én meg jót röhögök magamon mert a végén annyira hulla voltam, hogy egy 65 éves néni lenyomott az utolsó pár km-en....szeretnék én lekőrözni egy 35 évest 65 évesen:D

Szóval miután magamhoz tértem, arra gondoltam, ez azért mégsem van jól, hogy egy 65 éves nénike lefutott, így január 6-án szépen futok még egyszer. Egy hét pihenőt tartottam, azóta nyomom, de most épp le kellett állnom, köhögök, pár napja nem futok, legkésőbb hétfőn el kell kezdenem újra. Most 2 órát céloztam meg, de a hosszútávokkal pechem van, mindig közbejön valami, ami meghiusítja. Na majd lesz valahogy.

Köszi, hogy írtál.

2018. dec. 8. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!