Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Megcélozhatok egy 2 órás...

Megcélozhatok egy 2 órás félmaratont 13 hét múlva, ha most futottam 2:21 perc alatt az elsőmet?

Figyelt kérdés

Már kinéztem magamnak egy versenyt 13 hét múlva. Ma futottam. Erre 8 hét alatt készültem fel egy alapfelkészítő programmal, ami 12 hetes volt, csak az első pár hetet lecsaltam belőle. Az utolsó hetekben jöttem rá, hogy több hetet kellett volna átugranom és a hosszabb távokat többször lefutnom. Csak egyszer futottam 14km-t, és egyszer 17 km-t. Legalább 2-3 alkalommal kellett volna ezeket a távokat lefutnom. A 17 km-t 2óra 11 perc alatt futottam, de nem is próbáltam versenytempóban futni, mert ugye a programban az volt, hogy lassabban fussam a versenytempónál.

Most nézegetek tervezeteket és találtam olyanokat, amikben jóval többször kell megközelítőleg 21 km-t futni, sőt, egyik-másik programban nemcsak hogy 2x legalább le kell futni a távot, de egyszer még többet is kell futni.

A 17km-es köröm egyébként terepre messze nehezebb volt ennél a maratoni futásnál. Állítólag 2x futottam fel 16-17m különbséget, persze kilométereken széthúzva..párszor észrevettem, hogy mintha felfelé haladnánk. A 17km-es kanyaromban nem egyszer 30-40 vagy még több métert mentem felfelé jóval kisebb táv alatt.

A terep tehát maradna ez az elég nehéz terep.

A másik maraton ugyanebben a városban lesz majd, igaz más városrészben, de elég lankás vársonak néz ki, nem úgy, mint a mienk.

Hasonló terepre számítok, mint most.

A következő 1 hétben megpróbálok azért jobbára pihenni, de 2-3 napig most bizti nem futok...a térdem iszonyat fáj. Más bajom szerencsére nemigen lett, egy kis hasmenés kapott el, amit olvasok, hogy hosszú távnál ez gyakori.

Június 2. hetében kezdtem el futni, előtte utoljára 15 évesen futottam.

Úgy érzem elég jó ütemesen fejlődök.


2018. okt. 7. 23:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!