Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Sakkversenyeken a nők meg a...

Drazicc kérdése:

Sakkversenyeken a nők meg a férfiak miért indulnak külön?

Figyelt kérdés
2019. febr. 10. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Mert a férfiak jobbak az analitikus gondolkodásban és javarészben kip*csáznák a nőket. Akinek emiatt elmenne a kedvük a sakktól és nem játszanának tovább. Szóval az olyan mint az NB2.
2019. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én is erre gyanakodtam csak féltem rákérdezni, nehogy sértőnek találják és töröljék a kérdésem.
2019. febr. 10. 23:21
 3/8 anonim ***** válasza:

#2

Meg lehet ezt úgy is fogalmazni hogy ne töröljék, de lényeg ugyanaz. :)

2019. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én női sakkozó vagyok. Sima fide versenyeken egyben indulnak a nők a férfiakkal. Pl olimpiákon országos versenyeken nem egyben indulnak, mivel két külön nem és külön ranglista van mindkettőnek! A férfiak valóban jobbak a nőknél, de élőpontszámtól függ! A férfi világbajnoknak 2830, míg a nőinek 2650 élőpontja van. De ha pl egy 2150-es nő leül egy 1700-as férfi ellen akkor egyértelmű hogy a nő győz. Hát...ha nem értesz hozzá nehéz elmagyarázni.
2019. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ha valaki el szeretne indulni ezen az úton mit ajánlanál azonkívül, hogy megpróbálok minden lehetséges hasznos könyvet elolvasni az elméletről, és minél többet játszani? Vannak klubok ahova lehet jelentkezni? Én internetem szoktam játszani de szeretnék megismerni olyan társaságot akikkel legalább hetente lehet élőben játszani. Tudnál mesélni erről egy kicsit? Nagyon hálás lennék.
2019. febr. 17. 11:27
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

Ne sakkozzatok! Ez a játék az ördög műve! Direkt azért hozta létre, hogy feszültséget generáljon a játékosok között. Egyrészt nem egészséges, inkább mozogjatok! Társadalmi szempontból sem túl hasznos, függővé tehet, valamint túl sok időt elvesz majd az életetkből. Egy rosszul sikerült parti elronthatja az egész kedveteket.

A fizikai sport hasznosabb. Nem lesztek idegbetegek, fejlődni fogtok kondilag, mentálisan is kiegyensúlyozottabbak lesztek. A sakk egy értelmetlen hülyeség! Mielőtt valaki nekem támadna elmondanám, hogy átéltem már a sakkozási korszakom! Közel 1800-as élő szintig felfejlődtem. Én csak leszűrtem a tapasztalatokat! Az ördög műve! Higgyetek nekem. Ne akarjátok ti is széttörni a telefont miatta!

2019. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Bárcsak meghalna mindenki, aki sakkozik!!!
2019. febr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Akik azt mondják, hogy a férfiak jobbak, mint a nők... :D Polgár Judit megvan?

U.I.: Nem vagyok nő, de eléggé ronda dolog így leszólni a másik nemet, ez nem valamiféle fizikai küzdősport, ahol a fizikum dönt, hanem az elme játéka, ahol mindenki jó esetben egyenlő esélyekkel indulhat. :)

2020. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!