Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Most ez a gemius. Pl nevű...

Most ez a gemius. Pl nevű dolog egy "Spyware" vagy egy legálisan működő kutatócég "mérése"? Valaki.

Figyelt kérdés

Felhívtam ma igazából a szolgáltatóm, mert érdekes dolgokat láttam gépen, telón. Pontosabban inkább telón, mintha a háttérben valami cégeknek menne adat, vagy fogalmam sincs. De "csak" bites-ok. A szolgáltatómtól átirányítottak a technikai részlegre vagy mi. Ott tök korrekt volt az ügyfeles.


ELVILEG nincs gond, viszont mintha nézne ez a dolog.

Mik a tapasztalatok vagy mit gondoltok?


Neten homályosan találtam róla infót. Elvileg legális mérés, de nekem fura ez az adat dolog. Tech,netes cégekhez mentek adatok. De elvileg ezek is bízzák meg. Meg elvileg kiszedhető ez a böngészőből, de én nem tudom.


Megijedtem.



2019. aug. 20. 12:49
 1/10 A kérdező kommentje:

Ja meg virustotalon megnéztem.

Elvileg a .hu oldalról "10+" valamit jelzett, ami engem kutat(?)

nem értem.

2019. aug. 20. 12:52
 2/10 A kérdező kommentje:

De most meg semmi ilyen kapcsolódást, próbálkozást nem jelez. Ez is érdekes.

Most tényleg mi ez?

2019. aug. 20. 12:53
 3/10 belapus ***** válasza:
2019. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most akkor vaklárma részemről?
2019. aug. 20. 13:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Tessék [link]
2019. aug. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most akkor virus vagy sem?

Nem értem.


Ha nem az, az utolsó szerint, akkor mit malwereznek?

2019. aug. 20. 13:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Malware: Magyarul szó szerinti fordításban rosszindulatú szoftver. Mint ilyen, a rosszindulatú számítógépes programok összefoglaló neve. Ide tartoznak a vírus, féreg, kémprogram (spyware), zsarolóprogram (ransomware), agresszív reklámprogram (adware), és a rendszerben láthatatlanul megbúvó, egy támadónak emelt jogokat biztosító eszköz (rootkit).


A gemius pedig elég agresszív marketing szoftver. Ezért a malware besorolás.

2019. aug. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekem csak az a kérdésem, hogy gyenge, vagy szinte 0 védelem mellett a gemius beláthat, vagy nem láthat a tárolt adatokba?

Az ügyfeles szerint nem. Itt is olvastam pár helyen, hogy -nem kifejezetten ez- de elvileg nehéz bejutni.

Most akkor mi az igazság?


Egyébként a malware irtó nekem nem jelez semmit. Igaz, utólag tettem fel :(

2019. aug. 20. 13:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy beleláthat-e arra nem tudok válaszolni. Alapvetően azt mondanám, hogy nem. Inkább a hálózati forgalmad, tevékenységed, kereséseid trackeli, De erre nem tudok választ, nem szakterületem.
2019. aug. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


De mi a franc lehetett, reggel?

Virustotalon megnéztem az oldaluk (gemiusponthu) és ott jelzett 10+ követőt, detektívet vagy mit.

Az mi a franc lehetett?

Mégis csinálnak valamit?


Mert kaptam tippet, hogy forduljak hatósághoz legvégső esetben.


Felhívtam a szolgáltatót. Elvileg nem nyúltak bele a telómba. De így még nem viselkedett. Igaz, kivettem az SD kártyát.

2019. aug. 20. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!