Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha a főiskolán lévő wifire...

Ha a főiskolán lévő wifire rácsatlakozok a telefonomról, akkor az ottani informatikus vissza bírja keresni az oldalakat amin jártam. Ez így még rendben van. Bár ezt se szokták annyira ellenőrizni, nagy macera, nem?

Figyelt kérdés
De amit otthon néztem wifin telefonról, és benne maradt az előzményekben, majd másnap rácsatlakoztam a wifire a főiskolán, ezeket a megmaradt előzményeket nem tudja megnézni a főiskolai informatikus? (nem kell rosszra gondolni, pusztán személyes dolgok)

2019. szept. 5. 11:14
 1/7 Jack8 ***** válasza:
62%
A böngészőben maradt előzményeket a készülék tárolja, ezt nem láthatják.
2019. szept. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
3%

Egy PROFI, valóban hozzáértő simán.

Nálunk ezért is tilos a WI-FI használat a cégnél, és azon kívül is!

2019. szept. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
volt, hogy párszor nem töröltem ki amire rákerestem, és félek, hogy a főiskolán megtudják nézni, amit otthon kerestem.. bár csak remélni tudom, hogy ezt nem szokték csinálni
2019. szept. 5. 11:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

az otthon keresett dolgokat nem látják, de amit bent megnyitsz az lehet X ideig el van tárolva


nálunk a cégnél legalábbis így van, az már más kérdés, hogy jogilag hogyan és ki láthatja ezeket az adatokat

2019. szept. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"ezeket a megmaradt előzményeket nem tudja megnézni a főiskolai informatikus?"

Ezek az előzmények a telefonodban vannak, az nem megy át a főiskola hálózatán, így az ottani rendszergazdák nem láthatják.


A telefonodhoz való hozzáférés már aktív közreműködést igényel - ha Te nem engeded meg nekik, akkor valamilyen sebezhetőségen keresztül - de az már kimerítené a bűncselekmény fogalmát:

"423. § (1) Aki információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Az iskola hálózatán keresztülmenő forgalom elvileg monitorozható lenne, viszont ez adatvédelmi törvények miatt nem tehető meg. Ha ilyet csinálnának, akkor megüthetik a bokájukat:

"224. § (1) Aki

...

b) elektronikus hírközlő hálózat - ideértve az információs rendszert is - útján másnak továbbított közleményt kifürkész, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő."


Arról nem is szólva, hogy a HTTPS-titkosítással rendelkező weboldalaknál csak annyi látható, hogy milyen hoszttal/domainnel kommunikál a kliens - azon belül, hogy milyen oldalt tekint meg, milyen tartalmat forgalmaz, azt már nem - ahhoz már aktívan közbe kell ékelődni, ami észrevehető.


Az idézetek forrása a 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről [ [link] ]

2019. szept. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2019. szept. 5. 12:31
 7/7 A kérdező kommentje:
főleg az utolsónak! :) így már minden világos!
2019. szept. 5. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!