Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Linux biztonság: Vajon kell...

Linux biztonság: Vajon kell ettől tartanom?

Figyelt kérdés

Az auth.log-ba csak úgy belenéztem kíváncsiságból és találtam egy furcsa dolgot, amit nem értek! Hozzáteszem laikus vagyok, és a logokból sem tudok javarészt olvasni mert nem értem, de nekem úgy tűnik mintha New session c1 of user gdm néven belépett volna valaki, én pedig kicsit később New session c2 of user linux-lnv néven, hiszen ez vagyok én! Felmerül bennem a kérdés, hogy akkor ki c1 of user gdm? Egyébként last parancsra semmi gyanús, w-re sem elvileg csak én vagyok bejelentkezve egyedüli felhasználóként. Ha nagyon butaságot kérdezek nézzétek el nekem, és tisztelettel kérem csak a témában jártas emberek szóljanak a kérdéshez.


[link]



2019. szept. 27. 02:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A rendszernek is vannak "felhasználói", a GDM a Gnome felülethez kötődik.
2019. szept. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megnézed a user listát, egy csomó név lesz ott, amit alkalmazások használnak. Nincs ezzel gond.
2019. szept. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A gdm az asztali bejelentkezés-kezelő.
2019. szept. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

gdm:

[link]

2019. szept. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Közben én is utána olvastam, csak eddig mint-et használtam ott ugyanez a lightdm volt. Ubuntu-n meg nem tudtam mi ez, köszönöm a válaszokat.
2019. szept. 29. 02:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!