Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha valami nagyon alattomos...

Ha valami nagyon alattomos vírust malware-t benyelt a gép, azt ki lehet 100%-osan írtani?

Figyelt kérdés
Sajnos figyelmetlen voltam és egy programnak álcázott vírust telepítettem admin módban... Van esély hogy letudom egészen tisztázni vagy reinstall? Malwarebytes már lefuttattam, 170db kártevőt találta rendszermeghajtón..

2019. szept. 30. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Egyszerűbb és gyorsabb újrarakni a windowst.
2019. szept. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Sosincs 100% védelem rosszindulatú, illetve vírusos szoftverek ellen, de ritka hogy ne lehetne egy malware-t kiirtani.

Malwarebytes letudta szedni őket? Esetleg egy teljes vírusirtást is indítsd, elég a Defenderrel is, de ajánlott mondjuk egy Kaspersky-val.

2019. szept. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Van rá esély.


Csak érdemes - több szem többet lát alapon - több kártevőkeresőt (Zemana Antimalware, Spybot Search and destroy, Malwarebytes ADWCleaner, Sophos HitmanPro,...) lefuttatni.


Akár csökkentett mód hálózattal üzemmódban futtatni őket:

* [link]

illetve rendszerinduláskor lefutó kártevőkeresőket alkalmazni:

* [link]

így a kártevő kevésbé/nem tudja kifejteni a hatását.

2019. szept. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Másik oprendszerről bootolni! (akár winPE), majd az ilyen 1exés tool futtatása:

[link]

2019. szept. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első le van pontozva, de én is azt mondanám, hogy az ilyen jó alkalom arra, hogy újra rakd a gépet.


Első körben egy live linuxxal lehúznám a fontos dolgokat, bár azokat alapból külön meghajtón tárolom, majd friss telepítés.


De amúgy persze, minden vírus kiirtható, első körben MW meg vírusirtó teszi a dolgát aztán ha jó akkor nem kell telepíteni.

2019. szept. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!