Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A munkaadó behatolhat-e az...

Deleted kérdése:

A munkaadó behatolhat-e az alkalmazásában álló magánszemély számítógépére? Nem sért-e személyiségi jogokat, ha az ott talált adatokkal visszaél a saját biztonságára hivatkozva?

Figyelt kérdés
A munkaadó saját biztonságát tartja szem előtt.

2019. okt. 7. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha benne van a munkaszerződésben, vagy bármi más papírban amit belépéskor aláírtál, akkor azt csinál amit akar.
2019. okt. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Összetett kérdés, nagyban függ a szerződésedben foglaltaktól.


Ha otthon is végzel munkát, akkor igen.

Ha a munkahelyeden az otthoni gépet használod, akkor igen.

Ha otthon a munkahelyi gépen dolgozol, akkor igen.

Az otthon lévő privát számítógépre nem.


Természetesen mindezt csak a tudtoddal, engedélyeddel és beleegyezéseddel teheti meg, kivéve néhány területen (kormányzat stb) Ellenkező esetben bűncselekményt követ el, adatvédelmi incidens történik.


Nekem az a benyomásom a kérdésedből, hogy itt valami büntetendő történt.

2019. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem is nagyon értem a kérdést.. Ez a te géped, vagy a cég gépe? Ha előbbi, akkor semmi köze hozzá. Ha utóbbi, akkor úgy és azt figyel meg rajta, amit és amikor csak akar, és ez esetben nyilvánvalóan munkaidőn túl sem fogod semmilyen magáncélra használni (hacsak nem valami live rendszerrel indítva).


Ha az adatbiztonságot tartom szem előtt, nincs olyan köztes megoldás, amivel BYOD eszközt érzékeny adatok közelébe engedek. Vagy van bizalom, vagy nincs, ilyen esetekben köztes állapot - szerintem - nem létezhet.

2019. okt. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A saját magán sánítógépedbe nem nézhet bele. Abban sem vagyok biztos, nogy ne volna támadható az a szerződés, ami ezt megengedné neki, de én olyet eleve alá sem írnék.
2019. okt. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A sajátjába behatolhat.


A máséba meg értelmezés kérdése. Minden weboldal behatol a gépembe sütikkel, webes scripteket futtat, megnézi hol jartam (a többiek sütijeit) stb

2019. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!