Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ki mit ajánl a windows 7 hellyet?

BRÁNYI BALÁZS kérdése:

Ki mit ajánl a windows 7 hellyet?

Figyelt kérdés
2019. okt. 16. 07:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Ubuntu XFCE, vagy Ubuntu Mate esetleg Ubuntu LXDE, ki tudod live módban is próbálni ezeket.
2019. okt. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%

Egyébként mi lenne a cél, újabb Windows, vagy "gyenge gép miatt bármi ami elmegy rajta"?

Ha Windows akkor Windows 10, ha más, akkor 1. válaszomban írtam az Ubuntu-t. Más disztribúciók is vannak - feltételezem - kezdőként ez lenne az egyik legjobb.

2019. okt. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Alain Delon ***** válasza:
0%
openSUSE KDE-vel. [link]
2019. okt. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ h mit csinálsz a gépen, abból le lehetne vonni a következtetést, ha játék a cél akkor win10, ha gyenge a géped akkor inkább Linux. Mint, Ubuntu ezek elég kezdő barát disztrók.
2019. okt. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy előttem írták: Ubuntu vagy én még a Linux Mint-et tudom ajánlani.

A Linux annak nem jó, aki videószerkesztéssel vagy nyomdaipari munkával foglalkozik, mert erre nincs igazán jó Linuxos program. Minden másra van. Játék sem gond manapság, hála a Steam-nek: rengeteg és egyre több Steames játék megy Linuxon, de Wine segítségével nagyon sok Windowsos is vígan elfut.


10 éve Linuxot használok, manapság már csak nagyon ritkán töltöm be a Windowst, úgy 3-4 havonta egyszer.

2019. okt. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%
Én inkább a Mint felé hajlok Ubuntu helyett.
2019. okt. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
#5 videószerkesztéssel semmi gond Linuxon. Attól, hogy nincs Adobe még van más, ami ugyanolyan jó. Nyomdaipari dolgokkal nincs tapasztalatom, de véleményem szerint nem hiszem, hogy lényegesen más lenne a helyzet.
2019. okt. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
31%

Windows 7 - et.

Attol hogy megszunik a támogatása meg ugyanúgy használható mint eddig.

2019. okt. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Magam is nehezen fogok leszakadni a Win 7-ről, szerintem kihúzom, amíg megy a bicikli.

Ennek van bizonyos hardver / driver oka is, másrészt pedig végzi a dolgát és ennyi.

Korábban én is igyekeztem követni a trendeket, de már az XP-nél jelentkezett egy törés, azt is "túlhasználtam".

Szintén azért, mert az is már csak úgy meghúzódott a háttérben, nem nagyon kellett vele foglalkozni.

Noha van vésztartalékba egy laptop, amint Win 10 is van, de arra még nem tudtam rászokni, vannak zavaró dolgai is.

2019. okt. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
25%

#8: Aha persze, aztán majd jön a sok zombigép, mert nem lesznek foltozva a biztonsági hibák. Le kell szakadni a Win7-ről! Szerencsére a MS nem követte el ugyanazt a hibát, mint az XP-nél, hogy 8 évig nem jött ki használható új rendszerrel (ugye az XP 2001-es, a Win7 meg 2009-es, a Vista meg egy rakás trágya volt).


Ha nem kell a Linux, akkor ott a Win10.

2019. okt. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!