Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kaptam egy fenyegető emailt....

Kaptam egy fenyegető emailt. Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés

Az üzenet angolul volt, és az én emailomból lett küldve 😕 az állt benne, hogy felnőtt tartalmat néztem és töltöttem le, vannak róla(m) videók, hang felvételek és hozzá tud férni a név jegyimhez. Állítása szerint hónapok óta figyel engem, és mindent tud rólam 🤨 azt mondta, akkor törli a hang és videó felvételeket, ha 800$

valahány bitcointot küldök a megadott címre, és 48 órám van utalni, küldömben meg osztja a "videókat" töröltem a levelet, de miután kicsit utána jártam, olvastam hogy a levél megnyitása után vírusos lesz az eszköz 🤨 ez mennyire igaz? Kellene aggódnom?



2019. okt. 25. 01:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg csak valaki pénzt akar keresni.
2019. okt. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Maga az e-mail biztosan kamu, de ettől függetlenül egy vírust benyelhettél, akár csak az üzenet megnyitásával is. Azzal még nem követtél el semmit, ha felnőtt tartalmat néztél, vagy akár le is töltötted azt. Aggódnod nem kell, bajod nem lehet belőle, de azért egy írusírtót futtass le a gépeden, a biztonság kedvéért.
2019. okt. 25. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..


Emellett természetesen a tudatos internetező stílusú felhasználás folyamatosan ajánlott :)

2019. okt. 25. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!