Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintetek melyek a jobb...

Szerintetek melyek a jobb ingyenes vírusírtók új Win10-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok, új gépen új Windows 10 lesz - azt szeretném megtudni, hogy szerintetek melyek a jobb ingyenes vírusírtók amikkel nem lőhet mellé az ember. Olyan szempontokra gondolok mint pl. nem nagyon foglalja le az erőforrásokat a háttérben futva, megbízható, stb. gondolom tudjátok.


Nekem régóta Avira fut a mostani (régi) gépemen, és nincs különösebb problémám vele (néha talán kicsit tényleg erőforrás igényes, de az új gép azért jóval keményebb lesz a mostaninál, ami kb. 9 éves..)


Azt is tudom, hogy a Windows 10 védelme már jónak mondható, és igazából nem nagyon szoktam vírust sem beszedni mivel odafigyelek (elég régóta vagyok a neten ahhoz, hogy tudjam mi a helyzet.. :D ), de szeretnék biztosra menni.


Egyébként sok helyen a Kaspersky-t ajánlják, vélemény?

Köszi!



2019. nov. 20. 12:48
1 2
 11/15 belapus ***** válasza:
100%

Pár hónappal ezelőtt egy teszten a Defender ugyanolyan jó eredményt ért el, mint néhány másik vírusirtó.Egy dologban tért el tőlük: valamivel többször igényelt felhasználói beavatkozást bizonyos alkalmazások futtatásának engedélyezéséhez.Vagyis a blokkolás után - a többiek automatikusan tették karanténba - megkérdezte a felhasználót, engedélyezze-e az alkalmazást vagy tegye karanténba ?

A végeredmény szempontjából - ha a felhasználó másképpen nem döntött - ugyanúgy 100 %-os biztonságot nyújtott, mint néhány másik.

Ebből következik, hogy volt olyan ismertebb alkalmazás, amely azon a teszten rosszabbul szerepelt, mint a Defender.

Igaz, a tesztek eredménye hónapról hónapra változni szokott.Ami szinte - de nem mindig - állandó az a Bitdefender és a Kaspersky első helyei.

Amennyiben az Avirával meg vagy, meg voltál elégedve, maradhatsz annál.

A gyártók folyamatosan arra törekednek, hogy a termékeik a lehető legkevesebb erőforrást igénybe véve a lehető legbiztonságosabbá tegyék a számítógép használatát.

Valamivel kevesebb, mint 10 éve használtam Kasperskyt, akkor valóban vissza tudta fogni a gyengébb gépeket.

Az AV-Comparatives oldalán olvasható egy 2019. októberi teljesítményteszt.Egy másik oldal, amelyet érdemes lehet megnézni, az AV-TEST.

Amíg a Defender egy klasszikus értelemben vett vírusirtó, addig a többiek - még az ingyenesek is, bár ők kevesebbet, mint a fizetősek - több olyan funkciót tartalmaznak, amelyek már túlmutatnak az egyszerű vírusirtási feladaton.

2019. nov. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

wow, #11 ez aztán a részletes és korrekt válasz! :D tisztelet.

Hálás köszönet mindenkinek!

2019. nov. 20. 16:36
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Ja, rakjátok tele a gépeteket minden fossal, ami folyamatosan használja a ramot, hálózatot, processzort, és telemetriát küld a gépedről és az azon lévő fájlokról. Nagyszerű. Értelmes.

Amikor van beépített windowsos vírusírtó, amivel semmit nem kell csinálni és tökéletesen működik, meg alapból csak értelmesen kéne internetezni.

Hülyékből élnek meg ezek a szoftvercégek.

NEM rendszergazda felhasználó + Windows Defender TÖBB mint elég, így lehetetlen, hogy bármilyen kártékony program települjön a gépre, hacsak nem mindent megteszel annak érdekében, hogy megtörténjen, de még úgy se könnyű, ha megy a Defender.

Nem baj, csináljátok, ne gondolkodjatok, csak telepítsétek a baromságokat, majd a 10% CPU-t háttérben folyamatosan használó vírusírtó megvéd.

2019. nov. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy a hozzászólásoddal kontrasztba helyezted az előző választ - így már van példa jó és segítőkész, valamint szánalmasan felesleges hsz-re is. [Jótanács, őszintén: fontold meg egy pszichológus meglátogatását, mert ez a "hurr-durr mindhülyékvagytokcsakénnem!!44négy!" stílus és energiavámpír hozzáállás hosszútávon nem egészséges mentálisan]
2019. nov. 20. 22:25
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem a Windows8.1 óta Eset van a gépemen, újabban Eset Internet Security13, ami több, mint vírusirtó. De frissitésnél összeakad a defenderrel. Így aztán nem tudom, kikapcsoljam-e ezt?
2019. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!