Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírúsírtók, kéretlen widows...

Vírúsírtók, kéretlen widows és más programfrissítések több bajt okoznak mint megoldanak?

Figyelt kérdés

Régen nagyon sok programot töltögettem és telepítettem.Ezért sok biztonsági szoftver futott a gépemen.Csoda volt ha 2 hónapot kibírt a gép egy rendszer összeomlás nélkül.A rendszer összeomlások java részét a biztonsági szoftverek idézték elő.Sok másik az esztelen program frissítések idéztek elő.Ez alatt nem csak a windows frissítéseket értem hanem más programokat is.A gépet fogta ez a sok vacak mint a rosebb.Már egy sima vírusírtó is rengeteg erőforrást felemésztett.Ez szintén volt hogy komplett rendszer összeomlást idézett elő.Volt hogy a fejlesztő elcseszte nem egyszer a programot.Az nekiállt magát frissíteni és végűl csak egy tiszta telepítés segített.Ha telepítettem egy vírusos fájlt a legjobb biztonsági rendszerekkel is ugyan úgy a gép újratelepítése lett a vége.A vírusok soha nem netről kúsztak be.Meg másztak be weboldalakról a gépre.Hanem minden esetben a netről letöltött majd általam futtatott telepítőkből kerültek fel.


Ma már megvannak a jól bevált programok.Semmit nem telepítgetek a netről a gépre.Ami frissítgetni akarja magát program abban ezt kikapcsolom.A windows 10 az anyira erőszakos volt hogy az update manager erőszakos eltávolításával tudtam csak kikapcsolni a frissítéseket.Feleslegesen rendszer indulásnál betöltödő programok kikapcs.Vírusírtó kikapcs,extra tűzfal vagy biztonsági rendszer nincs fent.Pampogó figyelmeztetések ahol lehet véglegessen ki.Amit akarok én magam frissítem.Semminek nem engedem hogy a gépemen önkényeskedjen.Az eredmény először is sokkal nyugodtabban gépezem.A számítógép sokkal gyorsabb és nem hajlamosak a programok sem megbolondúlni.Nincs rendszerösszeomlás.A rendszer stabil és nem hülyül meg.Minden féle oldalt meglátogatok és mégsem lesz ettől vírusos a gépem.A legfrisebb programokat meg oprendszert én magam telepítem.Operációs rendszer esetén meg ha újrarakom a gépet most már évente meg alapból integrált netről letöltött frisebb kiadást használlom amit előzőleg izolált környezetben teszteltem.



2018. aug. 16. 00:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez azért van, mert a Májkrémszoft nem a biztonságra, hanem a fancy-re hajt és nem érdekli se a biztonsági szakemberek, se a felhasználók véleménye. A frissítési rendszere csapnivalóan vacak. A normál user az emelt jogoktól még mindig nincs normálisan elválasztva, stb. A vírusirtók és biztonsági szoftverek azért terhelik le a gépet, mert mélyre kell beépülniük, hogy minden apró behatolási rést ellenőrizni tudjanak.


Megoldás: használj Linuxot. Az nem frissít csak akkor, mikor te mondod neki, nem telepít össze-vissza mindent, nem kell rá vírusirtó és legfőképp egy programfrissítéstől semmiképp nem omlik össze az egész rendszer.

2018. aug. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Itt "user error" lesz.

EGY darab vírusirtót használj, az is valami jobb fajta legyen: Malwarebytes, Kaspersky vagy Bitdefender (én az elsőt ajánlom a legjobban).

A Windows biztonsági frissítései igenis hasznosak, ezek stabilabbá teszik a rendszert és biztonsági réseket foltoznak be.

A legtöbb program nem frissíti magát automatikusan, annak én sem látom értelmét, hogy a háttérben tevékenykedik mindenféle felhasználói beavatkozás nélkül. Én azt ajánlom, hogy mindenhol úgy állítsd be, hogy értesítsen, ha frissítés van, aztán majd te eldöntöd, hogy akarod-e.

Ha gyorsítani akarsz a gépeden, akkor ennek a cikknek egyes részei segíthetnek: [link]

2018. aug. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azon az állásponton vagyok hogy ezek az interneten történő online frissítések feleslegesek.Amikor felrakom az oprendszert annak kell jónak lennie.Ha az nem jó tök felesleges még külön a netről magától töltődő frissítésekkel ingatni a rendszert.Ha nem jó kell egy frissebb integrált kiadás.Azon az állás ponton vagyok amit telepítek már annak jónak kell lennie.A windows 10 esetén annyira erőszakos és tolakodó a rendszer hogy magát az update managert kellet eltávolítani.A windows 10 frissítési rendszere felér egy trójai vírussal.A saját erőszakos módján önálló életet akar élni.De nem is ez a lényeg.Akár hogy is vannak ezek a rendszerek frissítgetve soha nem fogják tökéletesre megcsinálni.A rendszer vagy működik vagy nem.Ha elkezdi a rendszer magát frissíteni minden egyes alkalommal avval játszik lesz e belőle valami gond vagy sem.Egy problémát megoldanak de csinálnak mellé egy másikat.A vírusírtó ha valaki nem futtat telepítőket szintén felesleges.Ha nincs rajta meg fel sem kerülhet csak a rendszert hülyíti,zabálja az erőforrásokat,és a felhasznállót idegesíti.Más programoknál ugyan ez a helyzet.Kivétel hogy Linux,Windows vagy más program nincs.Ami frissítgetni akarja automatikussan magát program az idővel mind megbolondúl.Főleg a böngészők.A frissítések nyilván hasznosak de csak a felhasználó gondos tesztelés után maga telepíti.Akkor is ha valami probléma van márt csak akkor éri meg.Ha meg valami működik akkor meg mi a francért megingatni állandóan hogy egyszer csak baj legyen.Valjuk be mindegyik program hibás.Az is marad akár hogy is frissítgetik. Nyugdíjasok esetén meg ez a sok hülyeség elöl járó gond ami miatt folyton valaki hozzáértőt kell hívni.Egy nyugdíjas pl a büdös életbe nem fog programokat telepítgetni.Egy vírusírtó alapból olyan problémákat fog neki okozni mint egy vírus.A felesleges hülye üzenetekről ne is beszéljünk.Kinyomni ezeket valóságos szakértelem kell.
2018. aug. 16. 12:53
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
A szoftver egy nagy biznisz.A modern szoftverek a sz jaikat már az átlag felhasználóra rá erőszakolják.Jó része a gépeknek ezért dekkol nem éppen olcsón a szervízben.A hárításhos meg mentegetőzéshez nem csoda hogy egyes programozók mesterfokon értenek.Tudják ezek hogy vaj van a fülük mögött.
2018. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Hol találom meg a update managert?

Én is leakarom törölni.


Tele van már a micsodám hogy el megyek fürdeni stb, akkor Windows 10 frissítések miatt újba indul a gépem, és lefagy az egész tálca, csak az egér működik de kattintani nem tudok vele.

Micsodám már tele van a Windows 10-l.

2018. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2018. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2018. aug. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1.Windows logo+R betű egyszerre lenyom vagy megkeresed a futtatás parancsot.

2.Futtatásba beír services.msc

3.Windows update megkeres

4.Indítás típusa Letilva ablakot kiválaszt

5.Szolgáltatás állapota Leállítás gomb kiválaszt majd alkalmaz gomb és OK

6.C:\WINDOWS\UpdateAssistantV2 mappa és a tartalma töröl.


De mindent ami letiltja a windows frissítést és ezen az oldalon írnak végigcsináltam.


[link]


Meg még beállítottam a hálózaton a forgalom díjas üzemódot.Ez fontos!


Gépház/Hálózat és internet/ha kábeles vagy Ethernet/Hálózatra klikk/Beállítás forgalom díjas kapcsolatként opció be.Ha wifis vagy akkor meg wifivel kell először megcsinálni.


[link]


Még ezt a harmadik dolgot is beállítottam de ez szerintem nem oszt nem szoroz.


Futtatásba beír gpedit.msc Felügyeleti sablonok/Window összetevők/Windows update/ Az automatikus frissítések konfigurálása itt az Engedélyezve opció kiválasztva.És a


2. opció Értesítés automatikus letöltés és telepítés esetén egyaránt kiválaszt.

Pontosan hogy mi segített a beállítások közül végül azt nem tudom.


A 6 pontos lépés és a forgalom korlát beállítása kombira tippelek.


Felraktam a kedvedért virtualboxba a win 10 et ott most én nem láttam a friss telepítésben a mappát.Most csendben van de amíg azt a mappa törlést nem csináltam meg állandóan pampogott hogy frissítés érkezett és nem érdekelte hogy nem kérem.Előtte meg visszakapcsolgatta a frissítési rendszer magát.

2018. aug. 16. 23:00
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A microsoft termékei az új üzletpolitikája végett ilyenek.Alapvetően valami önös felhasználókkal szembemenő érdekből szándékosan romlik a színvonal.Nem érdemes sok pénzt ölni a mostani termékeibe.A skype esetén ugyan ezt eljátsza.Szintén nekiállt önálló életet élni.Csak az újabb verzióban kb minden normális beállítást kiszedett.Az első válaszoló a lényeget leírta.A biztonság egyre sz rabb a gépigény meg egyre nagyobb.És nagyon úgy néz ki hogy tudatosan.
2018. aug. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mikkor fognak szerintetek az emberek a Win10 helyett más rendszert használni?

A Skype helyett is más alternatívát használni?

2018. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!