Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik ingyenes vírusirtót...

Melyik ingyenes vírusirtót ajánljátok?

Figyelt kérdés
Én az avastot használom, de sok rosszat hallok felőle. Tényleg lassítja a gépem? Ha igen, akkor milyen más ingyenes vírusirtót használjak?

2019. dec. 28. 12:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%

#1: "A Windows vírusirtója megfelelő védelmet nyújt általános használat mellett."

Hadd meséljek el egy tanulságos esetet! Közintézményben dolgozom rendszergazdaként. Én mindig kardoskodtam egy korrekt antivirus mellett, de arra soha nem volt pénz. Hülyeségekre mindig voltak milliók, Avastra vagy NOD-ra nem. Mondván a Windows 10 már professzionális védelemmel rendelkezik. Oké, legyen. Én írásban kifejtettem a véleményemet, ha valami majd raccsra teszi a teljes rendszert, innentől nem az én saram. Ugyanez a helyzet a biztonsági mentéssel is. Nulla forintot kaptunk rá, mert hát minek az?

Aztán egy szép tavaszi napon a titkárnő hív, hogy a megosztott mappájában semmit nem tud megnyitni, és minden olyan furcsa kiterjesztést kapott. Hát csak nem zsarolóvírus? Hát de! Rövid nyomozás után kiderült, hogy munkatársam Win10-es notebookját fertőzte meg, amivel kapcsolatban előzőleg már többször mondtam neki, hogy nem ártana valamilyen jobb védelem (saját tulajdonú gép), de erősködött, hogy a Defender egy csúcskategóriás védelmi szoftver. Igen, látom. Csak épp a feladatát nem tudta ellátni az a csúcskategóriás védelmi szoftver.

2019. dec. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
#10 válaszoló igazad van! Én is az Avastot használom és még nem lettem vírusos! Ha más vírusirtót használnék azt is mindenki szidná! Annak kéne örülni,hogy vannak ingyenes vírusírtók és nem mindent szidni! Én sem tettem volna fel ezt a kérdést, ha nincs az a sok utálkozó..
2019. dec. 28. 16:35
 13/20 anonim ***** válasza:
69%

Nincs mit!

Sajnos az informatikában rengeteg a frusztrált, vagy épp beképzelt ember. Ezért is fontos a logikus hozzáállás, és a tapasztalat. :)

2019. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"A Windows vírusirtója megfelelő védelmet nyújt általános használat mellett."


Hadd meséljek el egy tanulságos esetet! Közintézményben dolgozom rendszergazdaként."


Látod, már is megerősítetted az első válaszolót. Egy közintézmény sosem volt általános használat, ahol sok ezer user használja - közöttük kiskorúak - a gépeket. Oda kell egy erős védelem.


"Bármi mellett döntesz, mindig találsz olyanokat, akik azt szidják"


- Így van. A defendert is fogják szeretni és szidni ahogy az avastot is.


" Na, ez alapján dönts, ne vadidegenek elfogult véleménye alapján!"


Jó tanács. Csak az idegenek is használják ezt a furcsa izét amit internetnek hívnak és azon vannak ilyen bigyók - vagy tesztek - ahol igaz hogy vadidegenek de nem elfogultak hanem szakemberek teszteli a vírusírtókat:


[link]


Na ez alapján ajánljuk a defendert :)))

2019. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ja és a 13-as válaszodat csak most olvasom. Nem vagy te egy kicsit elszállva magadtól???
2019. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

fontos a tapasztalat kedves művelt valaki csak azt felejted el hogy a tapasztalat az EGY ember, a tesztek meg a statisztikák akár százezrek saját tapasztalatán alapul.

Ezek után meg furcsa hogy a "logikus hozzáállást" emlegeted...

2019. dec. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Van ilyen nod32 online scanner, ingyenesen, le kell tölteni, és akkor megnyitni, és akkor betölti mindig a programot a legújabb frissítésekkel együtt, és utána lefuttatja a szkennelést.
2019. dec. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
ÉN csak itthon használom, de meg vagyok elégedve az Eset Internet Security13-el. Boot, tűzfal stb. MINDENT ellenőrzése alatt tart, még a Telekom routerét is. Nincs vírus, nincs zsarolóvirus, semmilyen támadás. És nem adtam fel, Windows10-hez is feltettem! Tiltakozott, de mégis feltettem, mert az a biztos.
2019. dec. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
#18 és az ingyenes?
2020. jan. 2. 12:26
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha ésszel internetezel és tudod mit szabad letölteni akkor elég a defender, egyebekben nem árt mellé egy antimailware progi...de van egy olyan oldal h virustotal.com ott a letöltéseket alapból tudod ellenőrizni szinte az összes márkájú virusirtó megtalálható rajta
2020. ápr. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!