Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit kezdjek ezzel a vírussal?...

Mit kezdjek ezzel a vírussal? (Rundl32)

Figyelt kérdés

Nem lassú a gépem miatta, csendes kis bestia, viszont azt olvastam angol oldalon, hogy ártalmas. Lehet keylogger, kémprogram stb. Kaspersky teljes rendszervizsgálata nem talált semmit.


Csak akkor látom ha a feladatkezelőt megnyitom, aztán persze bezárom a folyamatot de újra megjelenik. Valaki hackeli a gépem?



2019. dec. 30. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Első google találat teljesen mást ír, amit te állítasz róla.
2019. dec. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát futtasd le az EsetOnline-t is csökkentett mód+hálózatban. Az elég alapos.
2019. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-nek: "If rundl32.exe is located in a subfolder of C:\Windows, the security rating is 100% dangerous. The file size is 1,172,472 bytes. The program has a visible window. The file has a digital signature. User opinion: dangerous The process starts when Windows starts (see Registry key: Run, MACHINE\Run). It is not a Windows system file. Rundl32.exe is able to record keyboard and mouse inputs."


Ez a szöveg a google 1. találatából van, mi alapján lenne ártalmatlan? Tényleg kíváncsi vagyok, lehet hogy csak én értettem félre valamit.


2-nak: köszönöm a tippet, viszont azzal amit javasoltál lehet irányított keresést csinálni, úgy értem csak egy mappára vonatkozóra? 2millió fájl van szó szerint, 12-13 óra átvizsgálni a teljes rendszert.


C:\Windows\System32 a fájl helye.

2019. dec. 30. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A rundll32.exe (két "l"-el!) szerves része a Windows-nak, nem tudom honnan szedted, hogy ez vírus.
2019. dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rendszervisszaállítás, vagyis a Windows része. Nem vírus.
2020. jan. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!