Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tároljam biztonságosan...

Gabesz077 kérdése:

Hogyan tároljam biztonságosan az adatokat?

Figyelt kérdés
Mi a legjobb módszer arra ha "offline" szeretném valahol tárolni pl. a régi képeket,stb? Merevlemez? pendirve vagy mi a ami a legmegbízhatóbb és hosszú életű?

2020. febr. 18. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Minőségi külső Hdd. Pl. havi egyszeri használattal számolva 20 évet simán kibír. De többet is szerintem.
2020. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Legalább 3, de inkább 4 HDD, amiből 1 vagy 2 földrajzilag távol helyezkedik el a többitől, legalább 20 km-re, de minél messzebb annál jobb, hogy katasztrófa esetén (tűz, árvíz, villámcsapás, stb) is legyen máshol egy példány.
2020. febr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Mit értesz biztonság alatt? Hogy elérhető, amikor el akarod érni, vagy hogy emellett nem hozzáférhető mások számára?
2020. febr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elmesélem én hogyan csinálom.


Én 2 megoldást szoktam alkalmazni.

1) Saját magam heggesztek össze egy gépet

2) Veszek egy NAS-t és azzal


Megj.: NAS-ok (pl. Synology is) Software-es RAID-et használ, hogy olcsóbb legyen. Hardveres RAID mocsok drága...


Én jobban szeretem az 1) megvalósítást, így azt írom le. Igaz több tudást igényel, de megvalósítható.


- Kell hozzá egy szerver gép. Nem kell nagyra gondolni, egy integrált CPU-s, 2-4 SATA portal már jó vagy.

- Kell bele 2-4-5db (attól függ milyen RAID-et akarsz) HDD pl. WD RED.

- Erre a gépre felkell telepíteni egy Linux-ot + Konfigurálni kell egy VPN-t (pl.: OpenVPN) valamely UDP portra.

- Routeren minden portot le kell zárni, csak a fenti UDP portot nyitva hagyni. Amúgy online rengeteg scan-bot van, így FTP, SFTP, SSH stb protokollokat megtalálják és nekiállnak brute-forceolni.

- Konfigurálni kell még a szerveren egy DDNS-t. Ezt azért, hogy a dinamikus IP-d mindig egy domain-hez legyen közve, így ha változik is az IP nem gond. Feltelepíteni egy programot, ami időközönként kifele kommunikál ami frissíti az IP-t a DDNS-en. Pl.: egy DDNS szolgáltató -> [link] Én már 2-3 éve használom az ingyenes verzióját és simán elég.


Opcionális: Megküldeném még Disk titkosítást is. Linuxon nincs gyári BitLocker, hanem más technológia van.

2020. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4


Jó... Igaz ez se szó-szerint "offline", hanem már "private cloud" kategória.


Ha nem engeded ki netre, akkor mondhatjuk "offline"-nak, de akkor is lehet hálózata, tehát "online" lesz, mert valahogy csak hozzá kell férned. :')

2020. febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!