Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Sajnos áldozat lettem, feltört...

Sajnos áldozat lettem, feltörtek, esetleg van remény?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szóval az van, hogy valamilyen módon sajnos hozzáfértek a belépési adataimhoz, gyanúm szerint először a böngészőm szinkron fiókjához, azon keresztül meg ugye minden elmentett jelszavamhoz.. Sajnos csak most vettem észre, amikor 77€-t elutalt a csávóka "magának" a PayPal fiókomon keresztül, egy bizonyos "Website Design -Smart Web Solutions" cégnek, "dcosmina01@gmail.com" email címmel. Abban a pillanatban jött az értesítés mobilon, rögtön ment a jelszó változtatás minden fontos webhelyen, és ahol még nem volt, oda is a két-lépcsős azonosítás, sajnos csak most, már előtte is kellett volna, csak elvoltam kényelmesedve. :/


Cseles volt a tag, rögtön néztem az emailem, és a törölt email mappában ott volt a firefox 1x használatos 6 jegyű kód email, naponta többször csekkolom az email-em, de mivel a kukában volt, így nem vettem észre.. Tehát 4 napja csak túrja/túrta a fiókjaimat..


Az email címe, illetve az abban szereplő felhasználónévből sikerült kiderítenem, hogy valószínűleg egy olasz srác, mert az olasz vodafone fórumán találtam egy hozzászólást ezzel a felhasználónévvel, és milyen meglepő, hogy szintén PayPal-ról hablatyol.

[link]


Azaz fordító szerint:

"Telefonon részletekben próbálok vásárolni, és szeretném tudni, miért nem tudok fizetni a paypal-lal, ahogy azt a termékoldalon láttam ????"


Ugyan közel másfél éves hozzászólás, de szerintem ezt csinálja már rég óta.


Ami viszont nem tiszta, hogy a firefox email-ben elküld bizonyos login adatokat, miszerint (vélhetően) az én IP címemmel léptek be, mivel a lokáció tippelő is azt írja (még a szolgáltatót is), viszont tippem sincs hogyan lehetséges ez.



Sajnos hosszúra sikeredett, de a kérdés az volna, hogy mit tudok tenni? Elvégre nem egy "óriási" összeg, de azért mégis csak 26.000Ft.. PayPal-nak írtam még akkor, elvileg 1 napon belül válaszolnak, illetve megyünk még ma bankfiókba, viszont bármilyen tanácsot meghallgatok.



2020. febr. 26. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha bankkártyáról ment, chargeback.
2020. febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Oké, tanács a jövőre.


1. A böngésző ne jegyezzen meg se bejelentkezést, se jelazavakat.


2. A szinkronizációt kapcsold ki, a fiókodat töröld


3. Online jelszókezelőket se használj, csakis offlinet és ha lehet, abban se csak egy adatbázist.


4. Ne tedd a bankkártyádat semmilyen online szolgáltatás mögé. Ezer és egy olyan szolgáltatás és prepaid/digitális/internet kártya van, ami pont ilyenkor jó, és csak akkor engedélyezed, amikorte vásárolni akarsz.

2020. febr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%

Kihez is kell fordulni, ha bűncselekmény áldozata vagy?

Igen, a rendőrséghez! És lehet habzó szájjal kiabálni rájuk, hogy úgysem csinálnak semmit... de, hiszen itt halkan jegyzem meg, hogy nem csak egy 26 ezres tételről van szó, hanem számítóügépes rendszer elleni bűncselekmény, és 3 évig terjedő sitkót ér. Egyébként is többre megy az ember, ha a hatósághoz fordul, mintha maga akarna haszontalan gerillaakciókat kitervelni. Már csak azért is, hogy elkapják a mocskot, és mást ne tudjon megkárosítani.

2020. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Ja, mert majd kikérik a paypaltól az IP címet és majd ki is adják (megjegyezném, hogy erre még az FBInál is alig-alig van példa) és azzal az IP címmel tudnak is valamit kezdeni, nem hülye a támadó, valószínűleg volt minimum egy tor proxyn
2020. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1:

Igen, kártyáról ment, PayPal egyenlegem nincs. Hogy érted a chargeback-et? Sajnos (nyilvánvalóan) "friends & family" módban utalt a tag, ami után tudtommal nincs visszatérítés, legalábbis PayPal-nál nincs.


Állítólag anyumnak egyik kollégájával is történt ilyesmi, szintén hasonló pénz PayPal-on, nekik vissza lett térítve.


Az előbb elkezdtem levelezni a tranzakcióban szereplő email címmel, és állítólag valamilyen kriptovalutát vett a csávó az én PayPal fiókomon keresztül. Azt írja "castrol123" a felhasználóneve a "paxful.com" nevű weboldalon. Viszont az még mindig bűzlik, hogy miért "Friends & Family" módban küldte, amikor egy ilyen oldal mindenképp kellene rendelkezzen rendes üzleti PayPal protokollal.

2020. febr. 26. 14:18
 6/8 A kérdező kommentje:

#2:

Sajnos ilyen szempontból én voltam a gyö**r, mert csak egy két-lépcsős azonosítás kellett volna, és megvan kerülve a gond, legalábbis félig meddig. Most már van az összes Google fiókomon, PayPal-on is.


#3:

Rendben, akkor a bank után valószínűleg oda is bemegyünk, bár valószínűleg ott is megemlítenék a rendőrséget.

2020. febr. 26. 14:32
 7/8 anonim ***** válasza:
2020. febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Hmm érdekes, szerinted ennek része lehettem én is? Csak mert nekem nem csak a paypalommal van gond, hanem az összes fiókomat feltörték, viszont pont ilyenkor? Véletlen egybeesés?


Mindenesetre voltunk a bankfiókban, elhajtottak annyival, hogy jöjjünk vissza hétfőn, mert ők még nem látják a tranzakciót, mivel friss, és minimum 2-3 nap amíg megjelenik..

2020. febr. 26. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!