Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik nyújt nagyobb védelmet?...

Melyik nyújt nagyobb védelmet? A ProtonVPN vagy a NordVPN?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok előfizetésre? Kinek milyen tapasztalatai vannak?

2020. márc. 15. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg a Nord, de én a Protont használom, jobb szerintem.
2020. márc. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Én nem használok VPN-t, felesleges.

1) Ha letöltesz valamit, mindegy hogy VPN-en történt-e vagy nem, ha vírusos amit letöltöttél.

2) Ha bejelentkezel valahova, akkor az adott oldal ugyanúgy tud azonosítani, ha VPN-ezel vagy nem.


Tehát önmagában a VPN-nek én akkor látom értelmét, ha:

- Egy olyan szerverbe vagy szervezet/cég gépébe szeretnél becsatlakozni, ami elszeparáltan működik. Erre van a Cisco Mobil VPN, OpenVPN és társait (Pl. a házi szerverembe csak úgy tudod bejelentkezni, ha előbb VPN-en kapok egy LAN IP címet. Ez pl. OpenVPN-es.)

- Kávézóban vagy és érzékeny adatokkal dolgozól, vagy nem szeretnéd hogy a FreeWIFI ami nem titkosít, azt lehallgassák.

- Illetve maga a szolgáltató (DIGI, UPS, stb..) ne lássa hova-merre kommunikálsz.


Mindenki a VPN-ben látja a nagy biztonságot, holott csak 2 gép között egy kvázi "alagút", és ha ki jössz az alagútból, ugyanúgy folytatódik tovább csak máshol.

2020. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen ám, de jön a csavar..


Én Németországban élek, és itt jár a fenékbekuki ha nem használom

2020. márc. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6%
Orbántól is idehaza sokan fenékbekukit kaptak már... 60-70 ember ellen van eljárás "rámhírterjesztés miatt", szóval beindult a szabad információ elleni harc rendesen. Tehát szerintem ajánlott a VPN főleg a mostani időkben, hacsak nem akar bárki sittre kerülni 5 évre egy ártatlannak szánt komment miatt, ami éppen nem tetszik a fidesznek..
2020. ápr. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2. Ha németországban vagy akkor nagyon nem mindegy. Még magyarországon is használom torrentezésre. Ezek mellett van ipari felhasználása is a VPN-nek. Nem tudom mennyire ismered a shiva-t (azt hiszem így kell írni de nem biztos), de ott is a kezelő felületnél VPN kell.
2021. máj. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!