Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A FlixBus miért küldözget...

A FlixBus miért küldözget nekem Google és Facebook megerősítő kódokat sms-ben?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron Prágában voltunk a FlixBus egyik járatával, a jegyfoglalásnál a telefonszámot is meg kellett adni. Küldtek is többször sms-t, hogy honnan fog indulni a buszunk, meg hogy hány perces késére lehet számítani.


Azóta eltelt 8 hónap, és az utóbbi napokban ugyanarról a telefonszámról olyan üzeneteket kapok, hogy:


Your Google verification code is 46**** (kicsillagoztam a biztonság kedvéért)


<#> A Facebook-kódod 56**** (és ezután még van valami betűkből és számokból álló kombináció)


Mi lehet ez? Valami hackertámadás lehet?


2020. márc. 31. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Nem. A Flixbusz, a Google és a Facebook is ugyan azt az SMS aggregátort használja az üzenetek küldéséhez, mert így olcsóbb. Valaki a te telefonszámod adta meg Google és Facebook regisztrációhoz, ezért nálad landolt a kód. Ne foglalkozz vele, a kód hiányában nem tudja befejezni a regisztrációt, így visszaélni se tud a számoddal. Az is lehet hogy csak elírta.
2020. márc. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor az én Google és a Facebook fiókomhoz ennek nincs semmi köze?
2020. márc. 31. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!