Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A VPN-ek hogy ígérhetnek...

A VPN-ek hogy ígérhetnek olyat hogy a szolgáltató nem tudja nyomon követni az internet forgalmat?

Figyelt kérdés
Az én routerem és a szolgáltatóm közé nem tud beékelődni a VPN. Mindenképp a szolgáltatón keresztül kell mennie a forgalomnak. Nem kerülheti el a szolgáltatóm szerverét. Így csak a szolgáltatón kívül már a VPN szolgáltatónak is meglesznek ugyan ezek az adatok.

2020. ápr. 2. 02:33
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

"Mindenképp a szolgáltatón keresztül kell mennie a forgalomnak."

Igen, viszont az titkosítva lesz.

2020. ápr. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Egyrészt titkosított (bár egy sima https oldal tartalma is titkosított), másrészt nem a célpont IP címét fogja látni a szolgáltató a hálózati rétegben, csak a VPN szerverét, merthogy mindent oda küldesz, és a titkosított tartalmon belül lesz a valódi cél IP címe, ami alapján a VPN szerver majd kialakítja a kapcsolatot.

A VPN hálózat eredeti célja nem is ez, de ez a tulajdonsága jól használható az elért webhelyek vagy más célpontok címének elrejtéséhez. (Tuképpen hasonló a non-transparent proxy szerverekhez. Nem azonos, csak ebből a szempontból hasonló.)

2020. ápr. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
21%

Így van a vpn szolgaltatod látni fogja . Csak az nem az internet szolgaltatod. Míg ők itthon szabalyozottan nagy szolgáltató látja addig kiadhstod kisebb szolgáltatónak aki szabályozatlan.


Erről beszéltem anno de kaptam rá mínuszt rendesen. Egyszerűen annyi hogy a jupiszitol elviszed orosz hackerekhez a forgalmat, ez a lényeg :)

2020. ápr. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!