Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha a merevlemezen tárolt...

Ha a merevlemezen tárolt fáljaimat (képek, zenék, videók) egy rar fájlba tömöritem az biztonságos?

Figyelt kérdés
Nincsen akkora adathordozom amire ráférne az összes ezért gondoltam arra hogy tömöritem. Rontja a minöséget? Ha majd kicsomagolom ugyan olyan minöségüek lesznek a videók, képek, zenék?

2020. ápr. 20. 21:21
 1/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni hogy ezt biztonsági mentésnek szeretném.
2020. ápr. 20. 21:24
 2/10 anonim ***** válasza:
68%

Ezeknek a tömörítésével semekkora helyet nem fogsz nyerni.

Képek: jpeg (tömörített)

Zenék: mp3 (tömörített)

Videók: mp4 (tömörített)

Bátran próbáld ki, egy bájtal nem lesznek kisebbek.

Tehát ha a tömörített fájlokat tömöríted, azzal nem érsz el semmit, legfeljebb annyit, hogy a fájljaid egy helyen lesznek.

A minősége egyébként a kicsomagolás után nem fog változni egyiknek sem. Csak ennek a műveletnek nincsen értelme.

2020. ápr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Ki mondta, hogy eleve tömörítettek? Amúgy a képeket PNG-be, hangokat FLAC-ba ajánlott, mivel ezek veszteségmentes formátumok.

A kérdésre a válasz: Nem lesz rosszabb, de kisebb se nagyon.

2020. ápr. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2. hozzászóló: mindenki mondja, ugyanis a felsorolt formátumok veszteséges tömörítésen alapuló formátumok. A kérdésre válaszolva, nem lesznek kisebbek, sőt még egy picivel nagyobb is lesz a "tömörített" fájl, mivel a rar (vagy bármelyik tömörítő) nem fog rajtuk módosítani, viszont hozzáteszi a saját információit. Ez csak néhány byte, de attól még ott van.
2020. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4: A kérdező nem sorolt fel formátumokat...
2020. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Valóban nem. És azt sem írta, hogy eleve tömörítettek. Az első hozzászóló sorolt fel, és állította, hogy azok. Mert tényleg azok. Te kérdezted, hogy "ki mondta, hogy eleve tömörítettek?" Akkor ez a fel nem sorolt formátumokra vonatkozott, amikre senki nem mondta, hogy tömörítettek? Egyébként például a png, amit ajánlasz: Ha weboldalról tölti le, azok általában jpg-k, maximum bmp-k. Nagyon kevés oldalról tölthetsz le png-t. A meglévő veszteséggel tömörített jpg-ből minek csináljon png-t? Ha pedig fotók, a digitális fényképezők nagyrésze jpg vagy raw fájlokkal dolgozik. Na most kíváncsiságból átkonvertáltam a tömörítetlen 20MB-os raw fájlt, amit ma fotóztam png-be, lett belőle 28MB tömörítve. Ez miért is jó? Kb ugyanez a többi általad felsorolt formátumokkal. Ha nem ő maga hozta létre a gépén, mert zeneszerző, vagy operatőr, hanem valahonnan letöltötte, akkor már nem érdemes semmibe konvertálni, mert jobb nem lesz.
2020. ápr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az úgynevezett fájltömörítők (rar, zip) veszteségmentesen tömörítenek, bitre pontosan ugyanazt fogod visszakapni, ha kitömöríted.
2020. ápr. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#6: Persze, nyilván ami eleve tömörített, az úgy jó, ahogy van. Én arról beszéltem, hogy az ilyenféle fájlokhoz a legjobbak az általam említettek, HA már választani kell. Ha tömörítetlen, akkor sokkal hatékonyabbak, mint egy általános célú zip például. De a tömörített formátumokon egyáltalás nemmit nem tömörít a zip.
2020. ápr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok.

Egyáltalán nem állítottam, hogy a kérdező ezeket a formátumokat használja, mivel ezt ő sem konkretizálta, csak felsoroltam a 3 legelterjedtebbet, amiben az emberek kb 95-99%-a tárolja a dokumentumait. Egyébként meg nem írtam volna ezt a hozzászólást, ha előtte nem próbálom ki magam is, hogy ezekkel a formátumokkal mi történik a tömörítés alkalmával, mivel én nem szoktam így tömöríteni.

2020. ápr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7z-vel tömörítsd inkább (7-Zip programmal)
2021. máj. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!